Tautrmanová se Studentem stoprocentní v Děčíně

V sobotu 11. září se v děčínské pětadvacítce konal letošní ročník Děčínského poháru. Chomutovská výprava na tuto soutěž vyslala početnou výpravu plavců mezi devíti a čtrnácti lety, mezi nimiž vynikla hlavně Kateřina Tautrmanová a Tobias Student.

Oba ve všech svých pěti, resp. šesti startech zvítězili. U Kateřiny se jednalo konkrétně o kraulařský „trojboj“ na 50, 100 a 200 m, polohovou 200 a hlavní závod na 100 m polohový závod. Tobias započal obdobně, třemi kraulovými disciplínami, hlavním závodem na 100 m polohově, jen polohovou 200 nahradil znakovou 50 a 100.

Mimo výše zmíněných, mimořádně úspěšných, se na stupně vítězů probojovali i další chomutovští závodníci. V nejstarší kategorii Tereza Vlasáková brala téměř samá stříbra (100 m polohově, 100 a 200 m prsa, 100 m volný způsob). Jedinou, příjemnou, změnou jí tak bylo vítězství na motýlkové 100. Jakub Šareš proměnil v zisk cenného kovu všech svých 5 startů – zvítězil v motýlkové 100, druhý byl v hlavním závodě na 100 m polohově a bronzy bral za 50 a 100 m volným způsobem a 200 m polohově. Johana Vrbasová získala stříbro na kraulové 50 v bronz proměnila hlavní závod. Jakub Pospíšil doplaval druhý na prsařské 200 a třetí skončil na poloviční trati. Vojtěch Rut zapsal „dobu bronzovou“ – získal celkem 3, a sice v hlavním závodě, motýlkové 100 a kraulové 200.

Mezi třináctiletými byl velmi úspěšný Jan Kubišta. Třikrát zvítězil – v závodech na 100 m polohově a kraulové 50 a 100, k čemuž přidal stříbra na 100 m motýlek a 200 m volným způsobem. Stejně tak všechny starty v cenný kov proměnil Lukáš Selingr – byl jediným, kdo porazil Jana na motýlkové 100 a kraulové 200, což doplnil druhými místy na 50 a 100 m volným způsobem, třetí skončil v hlavním závodě. Také Petra Jírová vystoupala na nejvyšší stupínek, zvítězila na motýlkové 100, druhá skončila na polohové 100 a kraulové 200, třetí pak na kraulové 100. Bronz za motýlkovou 100 získala i Tereza Šindelářová.

Kategorii dvanáctiletých ovládla Kateřina Staňková, která zvítězila ve 100 m polohově a znak, stejně tak jako v kraulové 100 a 200. Druhé místo přidala na polohové 200. Stříbro za prsovou 200 a dva bronzy za prsovou a motýlkovou 100 získal Adam Strejc, dva bronzy za 50 a 200 m volným způsobem pak vylovila z děčínské pětadvacítky Elen Vančurová.

Mezi jedenáctiletými plavci se vedle Tobiase Studenta neztratil ani Šimon Studnička. Bral dvě zlata za 50 a 100 m prsa, bronzy bral za polohovou, znakovou a kraulovou 100. Podobně na tom byla i Barbora Šurková, zvítězila na 50 a 100 m volným způsobem, třetí byla na motýlkové 50. Stříbro za prsovou stovku, doplněné o bronz za motýlkovou 50 si z Děčína odvezl Jakub Sýkora. Stříbro na prsařském sprintu získal Matěj Vokatý.

Nejmladšími chomutovskými medailisty se stali desetiletí Adrian Lehnert a Tomáš Vachulka. Adrian ovládl prsařskou 100, druhý skončil na znakové 100 a sbírku medailí zkompletoval bronzem na, pro tuto kategorii hlavním závodě, kraulové 50. Tomáš pak skončil třetí na motýlkové 50.

Závodníky dále čeká Litvínovský pohár a Memoriál Luboše Kracíka v Litoměřicích, kde, doufejme, budou alespoň podobně úspěšní jako v Děčíně!