Chomutovské plavkyně čtvrté na MČR družstev

Během posledního zářijového víkendu se v Pardubicích konalo finále Mistrovství České republiky družstev, konkrétně tzv. 1. liga, určená pro osm nejlepších týmů v republice, a 2. liga, kde závodí mužstva, která v semifinále skončila na 9. až 16. místě. Jedná se o oddělený závod ženských a mužských družstev. Zástupci TJ Slávie Chomutov se probojovali do finálových bojů v obou kategoriích, přičemž ženy soutěžily v 1. lize, zatímco muži ve 2.

V každé disciplíně nastupují dva závodníci či závodnice a součet bodů udělovaných za umístění dává pak celkové pořadí soutěže. Mezi ženami byla již tradiční tahounkou týmu Simona Kubová, která, ačkoli se do Pardubic přesunula rovnou z letiště po příletu z Mezinárodní plavecké ligy, ovládla své tradiční znakové disciplíny, stejně jako motýlkovou 100. Čtveřici svých startů doplnila třetím místem na kraulové 100.

Většina dalších závodnic skončila v první polovině startovního pole. Kamila Javorková skončila pátá na kraulové 200, šestá na 200 a 400 m polohově a osmá na kraulové 100. Stejně tak se mezi nejlepší probojovala i Michaela Malinová s 6. na prsové 200, resp. 7. místem na poloviční distanci, podobně jako Anežka Doksanská se dvěma sedmými místy (100 a 200 m znak). První polovinu pole pak uzavřely osmými místy i Eliška Doksanská (400 m volným způsobem), Veronika Zelenková (200 m motýlek) a Valentýna Studentová (polohová 400). Tým doplnila Markéta Vávrová, jejíž nejlepším umístěním bylo 10. místo na motýlkové 200.

Ve štafetových závodech se pak ve složení A. Doksanská, Malinová, Kubová a Javorková na polohové štafetě a Javorková, Vávrová, A. Doksanská, Kubová na kraulové umístily na 4., resp. 6. místě.

V celkovém součtu činil bodový zisk 299 bodů, které dívkám vynesl vyrovnání nejlepšího historického výsledku z loňského roku – 4. místo, o 61 bodů za brněnskou Kometou a o 62 bodů před pražskými Bohemians.

Mezi muži, kterým chyběl Jakub Štemberk, dosáhli nejlepších úspěchů Tomáš Franta a, možná trochu překvapivě, Tomáš Moravec, který navázal na skvělou formu z juniorského MČR. Moravec dosáhl dvou vítězství, a sice na obou prsařských disciplínách, které doplnil o druhé místo na polohové 400 a 3. na poloviční trati. Franta pak zvítězil na „své“ znakové 100, k čemuž přidal tři druhá místa na znakovou 200, kraulovou 100 a motýlkovou 100.

Do osmičky nejlepších se pak probojovali i Filip Jezbera, který byl 4. na znakové 100, 5. na kraulové 100 a 6. na kraulové 50, Karel Kaška se sedmým místem na znakové 200 a dvěma osmými místy za 200 m motýlek a 1500 m volný způsob a Ondřej Bušek, který byl osmý v kraulovém sprintu. Mužstvo pak doplnili Adam Fencl (nejlépe 9. na kraulové 400) a Michal Werschall.

Štafety pak byly „výstavním obrazem“ chomutovského týmu. Polohovou ve složení Jezbera, Moravec, Franta, Bušek ovládli, zatímco na kraulové ve složení Jezbera, Moravec, Bušek a Franta skončili druzí.

V celkovém bodovém součtu to pak pro chomutovské muže znamenalo druholigové stříbro se ziskem 288 bodů, kdy zaostali o pouhých 8 bodů za berounskou Lokomotivou. Náskok na třetí Zlín pak činil 23 bodů.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.