Student s Lehnertem vítězně v Sokolově

V sobotu 23. října se konal již 18. ročník plaveckého Sokolovského kapříka, kam přijela i početná, 33členná výprava chomutovských plavců. Jednalo se o osmi – až jedenáctileté plavce, kteří tak měli další šanci ověřit si svojí aktuální výkonnost.

Absolutním vítězem této soutěže se stal jedenáctiletý Tobias Student, který si celou sezonu drží skvělou formu. Ačkoli se mu nyní nepodařilo vylepšit svá osobní maxima, dosáhl na šest prvních míst s úžasnou vyrovnaností napříč jednotlivými způsoby. Vyhrál motýlkovou, znakovou, prsovou, kraulovou i polohovou 100 k čemuž přidal šesté zlato na kraulové 200.

Bohužel z jeho skvělého představení tratil Šimon Studnička, který se s ním střetl na všech tratích. Jelikož první místa pro sebe rezervoval Tobias, nezbylo mu nic jiného než vzít pět druhých míst za všechny stometrové závody, které doplnil bronzem na 200 m volným způsobem. Třetí jedenáctiletou medailistkou se stala Barbora Šurková, která brala dvě třetí místa za kraulovou a motýlkovou 100.

Mezi desetiletými se Tobiase pokusil napodobit Adrian Lehnert, který se všech svých startech dostal mezi trojici nejlepší. Třikrát zvítězil, a sice ve stometrových závodech motýlkem, znakem a polohovým závodem, a třikrát byl druhý, to na prsové a kraulové 100 a kraulové 200. Třikrát se na stupně vítězů podívala i Klára Staňková. Nejprve byla druhá na kraulové 100, poté dvakrát třetí – na 100 m polohově a 200 m volným způsobem. Jeden zlatý kov si ze Sokolova odvezl i Tomáš Vachulka, kterému jeho výkon na znakové 100 vynesl bronz.

Mezi nejmladšími plavci pak měli chomutovští dva zástupce na stupních vítězů. Filip Kopta byl druhý na znakové 50, zatímco Emma Clarkson vyplavala třetí místo na 50 prsové.

Nejmladší chomutovské plavce čekají již 6. listopadu Děčínské sprinty, aby se dostali k vrcholům zimní sezony. Pro plavce mladší 10 let to budou Krajské přebory, konané 20. listopadu v Bílině, pro deseti – a jedenáctileté budou Krajské přebory pouze mezistupněm pro kvalifikaci na Poháry České republiky jednotlivých ročníků.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.