Lehnert třikrát zlatý na Poháru

O prvním prosincovém víkendu se v pražských Radlicích, v bazéně Motorletu, konal Pohár České republiky desetiletého žactva pro oblast Čechy. Z chomutovských plavců se na tuto nejvyšší soutěž pro jejich ročník vydalo pět závodníků, kteří se ve velké konkurenci rozhodně neztratili.

Absolutorium si zde zaslouží Adrian Lehnert, který si z Prahy odvezl hned čtyři medaile, z nichž hned tři byly zlaté. První vítězství si připsal na motýlkové 100, kde naprosto deklasoval svojí konkurenci. Zvítězil v novém osobním rekordu 1:25,27 min a svého nejbližšího soupeře za sebou zanechal o neuvěřitelných 11 sekund.

Druhým závodem, který ovládl, byla poloviční disciplína – 50 m motýlek. Ačkoli zde nedosáhl na své osobní maximum, zvítězil v čase 36,85 s s náskokem velkým téměř 2,5 sekundy. Hned poté startoval na polohové 200, kde, jak již nastavil laťku v předchozích závodech, vyhrál o více než 11 sekund a slavil tak své třetí zlato za čas 3:01,33 min, aktuálně svůj nejlepší.

Na poloviční polohové 100 pak dosáhl na třetí příčku, kdy dohmátl v čase 1:22,51 min. I na ostatních tratích se mu dařilo a dosáhl na jedno čtvrté (100 m volný způsob) a jedno páté (100 m znak) místo, v obou případech s novým osobním rekordem.

I dalším plavcům se dařilo. Pro Dominika Rabocha znamenal nejlepší umístění závod na 200 m volným způsobem, kde skončil pátý a zároveň si připsal i čtyři nové osobáky. Klára Staňková zapsala nejlepší umístění na kraulové 400, kde byla sedmá a z Prahy si taktéž odvezla pět osobně nejrychlejších časů. Damián Pecháč si připsal tři osmá místa (50 m motýlek, 100 m znak a 200 m volný způsob) a stejný počet nových osobáků. Taktéž Tomáš Vachulka se dostal mezi desítku nejlepších, kdy na kraulové 400 skončil osmý. I on si v Praze vyplaval tři nové osobáky.

Jak je vidno, všichni z chomutovských plavců, kteří se své nejvyšší národní soutěže zúčastnili, se probojovali mezi desítku nejlepších a k tomu se jim sluší poblahopřát, nicméně je ještě čeká spousta práce, aby si sáhli na ty největší vavříny, jako jejich starší kolegové.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

verva

vodohosp

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.