Lehnert třikrát zlatý na Poháru

O prvním prosincovém víkendu se v pražských Radlicích, v bazéně Motorletu, konal Pohár České republiky desetiletého žactva pro oblast Čechy. Z chomutovských plavců se na tuto nejvyšší soutěž pro jejich ročník vydalo pět závodníků, kteří se ve velké konkurenci rozhodně neztratili.

Absolutorium si zde zaslouží Adrian Lehnert, který si z Prahy odvezl hned čtyři medaile, z nichž hned tři byly zlaté. První vítězství si připsal na motýlkové 100, kde naprosto deklasoval svojí konkurenci. Zvítězil v novém osobním rekordu 1:25,27 min a svého nejbližšího soupeře za sebou zanechal o neuvěřitelných 11 sekund.

Druhým závodem, který ovládl, byla poloviční disciplína – 50 m motýlek. Ačkoli zde nedosáhl na své osobní maximum, zvítězil v čase 36,85 s s náskokem velkým téměř 2,5 sekundy. Hned poté startoval na polohové 200, kde, jak již nastavil laťku v předchozích závodech, vyhrál o více než 11 sekund a slavil tak své třetí zlato za čas 3:01,33 min, aktuálně svůj nejlepší.

Na poloviční polohové 100 pak dosáhl na třetí příčku, kdy dohmátl v čase 1:22,51 min. I na ostatních tratích se mu dařilo a dosáhl na jedno čtvrté (100 m volný způsob) a jedno páté (100 m znak) místo, v obou případech s novým osobním rekordem.

I dalším plavcům se dařilo. Pro Dominika Rabocha znamenal nejlepší umístění závod na 200 m volným způsobem, kde skončil pátý a zároveň si připsal i čtyři nové osobáky. Klára Staňková zapsala nejlepší umístění na kraulové 400, kde byla sedmá a z Prahy si taktéž odvezla pět osobně nejrychlejších časů. Damián Pecháč si připsal tři osmá místa (50 m motýlek, 100 m znak a 200 m volný způsob) a stejný počet nových osobáků. Taktéž Tomáš Vachulka se dostal mezi desítku nejlepších, kdy na kraulové 400 skončil osmý. I on si v Praze vyplaval tři nové osobáky.

Jak je vidno, všichni z chomutovských plavců, kteří se své nejvyšší národní soutěže zúčastnili, se probojovali mezi desítku nejlepších a k tomu se jim sluší poblahopřát, nicméně je ještě čeká spousta práce, aby si sáhli na ty největší vavříny, jako jejich starší kolegové.