Student bezkonkurenční na Poháru jedenáctiletých

Během víkendu 3. a 4. prosince se nejlepší jedenáctiletí plavci z celých Čech sešli v Kladně na Poháru České republiky, podoblasti Čechy. Z chomutovských plavců se na tento mítink probojovala osmice závodníků, z nichž se někteří ve velké konkurenci rozhodně neztratili.

Jednoznačně nejlepších výsledků dosáhl Tobias Student, který vyhrál každý ze svých šesti startů. Nejprve zvítězil na znakové 100, kdy dohmátl v novém osobním rekordu 1:11,54 min, následovala stovka motýlková, kde v podstatě neměl konkurenci a bral zlato za čas 1:12,65 min, druhý osobák a náskok 8,5 sekundy. Hned na to ovládl i polohovou 100 a sice v čase 1:13,51 min.

Druhý půlden započal tam, kde skončil – čtvrté první místo a čtvrtá 100, protentokrát kraulová. Zde laťku nastavil časem 1:04,32 min, druhý závodník v pořadí se nepřiblížil více než na 2 sekundy. Následovala motýlková 50, kde byl Tobias opět naprosto nedostižný. Dohmátl v čase 31,71 s, s náskokem 4,4 sekundy na druhého. Kromě toho, že tento čas znamenal opět nový osobní rekord, by dokonce skončil pátý na kraulové 50! Na závěr si zaplaval trať 200 m volný způsob, kde tradičně následovala výhra s náskokem 9,4 sekundy.

Velkého úspěchu dosáhl i Šimon Studnička, který si z Kladna odvezl tři bronzové medaile. První získal na náročné prsové 200 za čas 3:03,29 min. Druhým bronzem mu pak byla poloviční trať a čas 1:24,75 min. Potřetí na stupně vítězů vystoupal společně s Tobiasem na motýlkové 50, kde dohmátl v čase 36,38 s. Kromě těchto tří medailí si také vyplaval celkem šest nových osobních rekordů.

I další plavci se probojovali mezi desítku nejlepších. Pro Barboru Šurkovou byl nejlepší závod 100 m motýlek, kde dosáhla na pátou příčku. Taktéž si připsala čtyři nové osobně nejlepší časy. Pro Matěje Vokatého bylo nejlepším umístěním osmé místo na motýlkové 50. I on přidal osobáky, protentokrát jich bylo šest. Stejný počet nových rekordů zapsal Jakub Sýkora, stejně tak se shodují v nejlepším umístění, nyní to však bylo osmé místo za prsovou 100.

Závodníci, kteří se nedostali mezi ty nejlepší však nemusí smutnit, i oni si vytvořili nové nejlepší časy. Pro Šimona Vavříka jich bylo hned šest, pro Ondřeje Mikše pět a Tereza Altmanová si vyplavala dva.

Právě Tereza se však mohla radovat ze zisku dvou medailí ve štafetových závodech. Nejdříve smíšená polohová štafeta ve složení Šurková, Studnička, Student a Altmanová skončila na třetím místě, aby pak v pořadí Altmanová, Studnička, Student a Šurková brala druhý bronz v kraulové štafetě.

Hned čtyři plavci si tak na své nejvyšší soutěži připsali zisk medaile a již příští rok se mohou těšit i na moravskou a slezskou konkurenci, v létě je čeká první Mistrovství České republiky.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.