Kubová vítězkou Mezinárodní plavecké ligy!

Od 11. listopadu až do 4. prosince se v holandském Eindhovenu konaly vyřazovací boje třetího ročníku Mezinárodní plavecké ligy (ISL – International Swimming League). Všech ročníků se zúčastnila i Simona Kubová, která nejprve startovala v barvách amerického DC Trident, o rok později za Tokyo Frog Kings a nyní se stala členkou fantastického výběru Energy Standard.

Mezi její kolegy z týmu se řadily taková jména jako Sarah Sjöströmová, olympijská vítězka a čtyřnásobná držitelka světového rekordu, Ilja Šymanovič, světový rekordman na 50 a 100 m prsa, nebo Chad le Clos, olympijský vítěz z Londýna.

Již při prvním semifinálovém závodě, kde se její tým střetl s Cali Condors, DC Trident a týmem Iron, dosáhla obrovských úspěchů. Nejprve se jí podařilo premiérově zvítězit, kdy ovládla znakovou 50 v čase 26,55 s, jejím letošním druhým nejlepším časem! Poté následovalo čtvrté místo na dvojnásobné trati a čas 57,55 s, aby pak plavala vyřazovací závod na 50 m znak a doplavala si pro sedmé místo. V kraulové štafetě pak dopomohla týmu k zisku sedmého místa a v polohové ke skvělému čtvrtému místu. Energy Standard v tomto „zápase“ obsadilo těsné druhé místo za Cali Condors.

Hned o týden později se střeli v semifinále podruhé, tentokrát s týmy Toronto Titans, Aqua Centurions a DC Trident. Simoně se podařilo zaplavat podobné časy, zatímco na znakové 50 se zhoršila o jednu setinu sekundy a obsadila šesté místo, na 100 se zlepšila na 57,36 s a skončila pátá. Nyní se účastnila opět dvou štafet, pro změnu obou kraulových, ženské a smíšené. S ženami pak obsadila šesté místo a ve smíšené místo osmé. Energy Standard v tomto semifinále dominoval a s velkým náskokem zvítězil, čímž si vydláždil cestu do finálových bojů.

Před ním však Simonu spolu s Energy Standard čekalo mezi 25. a 26. listopadem třetí a poslední semifinále. Opět proti DC Trident, který byl doplněn o London Roar a LA Current. Simona se v tomto závodě zúčastnila pouze jednoho individuálního závodu, a sice znakové 50. Zde časem 26,61 s vyplavala šesté místo. Následovala, jako již tradičně, ženská kraulová štafeta, kde se svými kolegyněmi dosáhla na sedmou příčku. Vrcholem však pro Simonu byla smíšená polohová štafeta, kde ji doplňovali právě výše zmínění olympijští vítězové a světoví rekordmani. Simona zaplavala vynikající čas 56,88 s (její pátý nejlepší), byla nejrychlejší ženou na znakovém úseku a předávala Ilju Šymanovičovi. Toho pak ve vodě vystřídal Chad le Clos, aby Sarah Sjöströmová dohmátla vítězně! Pro Energy Standard to znamenalo další vítězný souboj.

Ve finále, plavaného 3. a 4. prosince, se pak střetli s Cali Condors, London Roar a LA Current. Simona naskočila nejprve do znakové 50, kde domátla na těsném čtvrtém místě v čase 26,38 s, který rovněž znamená vyrovnání jejího pátého historicky nejlepšího  výsledku a letošní nejrychlejší čas na této trati. Následně plavala znakovou 100, kde se opět zlepšila až na čas 57,33 s, za který jí patřilo sedmá příčka. Zároveň nastoupila i do vyřazovacího závodu na znakové 50, kde časem 26,58 s brala sedmé místo. Na závěr nastoupila do ženské polohové štafety, kde časem 57,54 s pomohla ke konečné páté příčce.

Energy Standard se podařilo ve finále zvítězit s 14bodovým náskokem na Cali Condors. Třetí pak s velkou ztrátou skončili London Roar. Simona se tak stala první českou plavkyní, které se tuto prestižní soutěž podařilo ovládnout a zvednout nad hlavu trofej pro vítěze.

Simona se nyní v arabské Dubaji chystá společně s Energy Standard na Mistrovství světa v krátkém bazénu, které proběhne mezi 16. a 21. prosincem v nedalekém Abú Zabí. Tohoto mistrovství se rovněž zúčastní i druhý chomutovský plavec, Tomáš Franta.