Tři medailisté ze žákovských mistrovství!

Druhý prosincový víkend byl vyhrazen pro konání žákovských Mistrovství České republiky v plavání. Zatímco čtrnáctiletí se sešli v Prostějově, třináctiletí bojovali v Mladé Boleslavi a pro dvanáctileté byl připraven bazén v Litoměřicích. Do individuálních závodů nastoupilo celkem devět závodníků, v každé kategorii tři.

Z ročníku 2007 byla nejúspěšnější Anežka Doksanská, která vybojovala i umístění na stupních vítězů. Skončila totiž druhá na nejdelší trati, 800 m volný způsob, kam se probojovala až po strhujícím finiši, kdy na do té doby stříbrnou Čermákovou stáhla více než 2,5 s během posledních padesáti metrů. Navíc čas 9:43,94 min znamená Anežčin nový osobní rekord. Osobáky přidala ještě dva, a sice na kraulové 200 a 400.

Do první desítky závodníků se probojoval na 200 m motýlek Vojtěch Rut, který oba své starty proměnil v nové osobní rekordy. Třetí účastnicí byla Tereza Vlasáková, která byla nejlépe 15. na prsové 200, rovněž s novým osobákem.

Mezi třináctiletými se na medaili podařilo téměř všem dosáhnout na cenný kov. Tři medaile si v mladoboleslavské pětadvacítce vylovila Kateřina Tautrmanová. První medaili získala na kraulové 200, kde skončila druhá. Dále přidala ještě dva bronzy, a sice za znakovou 200 a kraulovou 100. Zároveň si vytvořila až pět nových osobních rekordů.

Stříbrnou medaili vybojoval i Jan Kubišta. Na kraulové 50 si zlepšil nejlepší čas o téměř 9 desetin sekundy a nestačil pouze na suverénního zbůžského Foltýna. Jan si zároveň vytvořil šest nových osobně nejrychlejších časů.

Jediným bez cenného kovu se tak stal Lukáš Selingr, který skončil nejlépe na nepopulární čtvrté pozici na motýlkové 200. Ale i Lukáše může těšit čtveřice nových osobáků.

Mezi dvanáctiletými byla nejúspěšnější Kateřina Staňková. Na obou znakových tratích dohmátla na pátém místě. Taktéž si v Litoměřicích vytvořila pět osobních rekordů. Na deváté místo na motýlkové 200 dosáhl Jakub Lehnert, který si taktéž vylepšil nejlepší výkony ve třech disciplínách. Skvělou formu potvrdil sedmi osobáky i Adrian Strejc, který byl nejlépe 18. na 1500m trati.

Zároveň dvanáctiletí doplnění o Elen Vančurovou bojovali i ve štafetách. Jak ve smíšené polohové, tak smíšené kraulové štafetě obsadili shodně 14. místo.

Zatímco se Anežka Doksanská již o příštím víkendu jako nejmladší chomutovská účastnice zúčastní spolu se staršími kolegy Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, ostatní závodníci si již mohou vychutnat přestávku před začátkem jarní sezony.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.