Závodníci Slávie druzí na Litoměřickém kalichu

V sobotu 12. února se v litoměřické pětadvacítce konal již 24. ročník Litoměřického kalichu. Z chomutovské Slávie se vypravila 22člená výprava, která dosáhla individuálních i týmových úspěchů. Devět chomutovských závodníků se probojovalo i na stupně vítězů.

Nejúspěšnějším z nich byl jedenáctiletý Adrian Lehnert, který pouze v jediném závodě našel přemožitele. Postupně zvítězil v kraulové, motýlkové a prsové 50 a v disciplíně 100 m motýlek, zatímco na znakové 100 skončil druhý. Vítězství si připsal taktéž v pro jeho kategorii hlavním závodě, 100 m volným způsobem. Také si časy 31,46 s a 1:11,67 min připsal osobní rekordy na kraulové 50, resp. 100. Na znakové 100 ho doplnil na stupních vítězů svým třetím místem Damián Pecháč, který si také vytvořil čtyři nové osobáky.

Třemi prvními místy se v Litoměřicích dvanáctiletý blýskl Tobias Student. Ten zvítězil v závodech na 50 a 100 m motýlkem a kraulové 100, druhá místa přidal ve znakových závodech na 50 a 100 m, zatímco v hlavním závodě na 100 m prsa skončil třetí. I Tobias si vytvořil čtyři nové nejlepší časy. Jedno druhé a dvě třetí místa přidal i Šimon Studnička, zatímco Matěj Vokatý přidal jednu bronzovou medaili. Oba si však ve všech svých šesti startech zlepšili své nejlepší výkony. Bronzovou medaili za kraulovou 50 si vyplavala i Barbora Šurková.

Mezi čtrnáctiletými si vítězství a tři druhá místa vyplaval Lukáš Selingr. Zvítězil na motýlkové 50, druhá místa bral za motýlkovou 100, znakovou 50 a hlavní závod pro tuto kategorii, 100 m znakem. Rovněž si vytvořil šest nových osobáků. Zdatně mu sekundoval Jan Kubišta, který si z Litoměřic odvezl kompletní medailovou sbírku. Zvítězil na své silné kraulové 50, stříbra přidal za kraulovou 100 a motýlkovou 50 a třetí místa bral na motýlkové 100 a znakové 50. I Jan si vylepšil nejlepší výkony, a to hned tři. Čtyři druhá místa za kraulovou 50 a 100, motýlkovou 50 a hlavní závod na 100 m znakem, společně se dvěma bronzy za znakovou 50 a motýlkovou 100, si vyplavala Kateřina Tautrmanová. Také si pětkrát vylepšila osobní rekord.

Smíšená kraulová štafeta na 4x 50 m v těsném finiši skončila ve složení Jakub Lehnert, Barbora Šurková, Adrian Lehnert a Kateřina Tautrmanová na čtvrtém místě. Ve stejné sestavě skončili v polohové štafetě sedmí, zatímco obě „béčkové“ štafety skončily shodně třinácté.

V celkovém součtu pak chomutovští závodníci vyplavali skvělé druhé místo, když nestačili pouze na suverénní Autoškodu Mladou Boleslav.