Kubišta druhý na Kraulařském víceboji

V sobotu 19. března hostila nová lounská pětadvacítka již 16. ročník Kraulařského víceboje. Systém této soutěže je takový, že plavci soupeří v závodech na 50, 100, 200 a 400 m volným způsobem. Vítězem se vždy stane ten, jehož součet tzv. FINA bodů, které jsou udělovány za jednotlivé výkony a díky tomu se dají jednotlivé disciplíny srovnávat, je nejvyšší. Chomutovská Slávie na tento mítink vypravila 28člennou výpravu závodníků ročníků narození 2003 až 2010. Tito pak byli rozřazeny do dvou kategorií, 16letí a starší a  15letí a mladší.

Nejúspěšnějším chomutovským závodníkem byl Jan Kubišta. Jan byl ve všech čtyřech disciplínách druhý. Na dvoustovce si časem 2:11,92 min vytvořil nový osobní rekord, stejně jako časem 4:42,77 min na čtyřstovce.

Na bronzovou medaili v 50m závodě dosáhl Jakub Pospíšil, který se také zlepšil při všech čtyřech závodech. V celkovém součtu mu jeho výkony vynesly páté místo. Třetí místo si v téže kategorii vyplaval i Tobias Student, konkrétně na nejdelším závodě na 400 m. Pro Tobiase to znamenalo, stejně jako celkové 6. místo, velký úspěch, jelikož soupeřil se závodníky až o tři roky staršími. Čtyři osobáky, stejně jako celkové čtvrté místo si z Loun odvezl Vojtěch Rut.

Ve stejné kategorii dívek byla nejlepší z chomutovských závodnic Tereza Vlasáková, která se třemi osobně nejlepšími výkony byla pátá. Petra Jírová skončila celkově šestá společně s jedním vylepšeným časem. Dva osobní rekordy a celkové osmé místo v konkurenci o dvou let starších vybojovala Kateřina Staňková.

V kategorii starších mužů měla Slávie dvojčlenné zastoupení. Lepší z této dvojice byl Michal Werschall, který si i díky třem osobním rekordům připsal celkové páté místo. Hned za ním i se čtyřmi nejlepšími časy pak skončil Michal Vlček.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.