Devět medailí nejmladšího žactva zůstalo v Chomutově

V sobotu 26. března se možní budoucí plavečtí vítězové sešli v chomutovském Aquasvětě na Jarní cenu nejmladšího žactva. Na tomto mítinku závodí plavci desetiletí a mladší, přičemž pro mnohé z nich to mohou býti první závody. Domácí Slávie nominovala 29 závodníků, přičemž pro sedm z nich se jednalo o premiéru v závodním bazéně.

Nejúspěšnější chomutovskou závodnicích se stala devítiletá Zuzana Sýkorová, která skončila druhá na znakové 100 a bronz přidala na 100 kraulové. Mimo to přidala dvě šestá místa za 50m sprinty znakem a volným způsobem. Medaile ze stejných disciplín si odnesl i stejně starý Filip Kopta, v jeho případě byly však obě za třetí místo. Filip však na obou výše zmíněných sprintech skončil pátý.

Na stříbrnou medaili také dosáhla desetiletá Veronika Košatová, která ji vybojovala na znakové 100. K tomu byla na kraulové 100 pátá a na polohové 100 šestá. Podobně i Jana Legnerová vybojovala jedno druhé místo, která byla druhá na kraulové 400.

Na znakařské úspěchy Simony Kubové nebo Tomáše Franty navázali i další závodníci, kteří dopomohli sebrat pět z dvanácti medailí na znakové 100. Patřili k nim desetiletí Valérie Jaklová a Matouš Douša. Valérie k tomu přidala čtvrté místo na kraulové 400, zatímco Matouš byl shodně pátý na prsové 100 a taktéž 400 volným způsobem.

Na medaili dosáhl také Tomáš Masopust, který byl třetí v závodě na 100 m prsa, k čemuž přidal šesté místo v závodě na 400 m volným způsobem.

Mezi desítku nejrychlejších se však dostali i další plavci. Chomutovské desetileté plavkyně vytvořily čtyřblok na čtvrtém až sedmém místě na kraulové 400, kdy se za výše zmíněnou Valérií Jaklovou seřadily Klára Steckerová, Nela Zaspalová a Markéta Květová.

Dalšími závodníky, kterým se podařilo proniknout do první desítky výsledkového pole byli Jáchym Křeček (nejlépe pátý na znakové a kraulové 100), Ondřej Kyncl (šestý na kraulové 100), Lukáš Žiaček (šestý na 100 m znak), Mikuláš Douša (sedmý na 100 m volný způsob), Patrik Šembera (sedmý na 100 m prsa), Josef Valeš (osmý na kraulové 100), Vojtěch Rybář (devátý na znakové 50 a 100 a kraulové 100) a při své premiéře devátá na znakové 50, Nikol Drozdková.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.