Kubová zlatá v Pardubicích

První tři dubnové dny hostily Pardubice 1. kolo Českého poháru – Arena Cup, konala se totiž Velká cena Pardubic. Sešla se zde velká konkurence plavců z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Estonska a Turecka a mezi nimi i 14 chomutovských závodníků.

Nejúspěšnější z nich byla Simona Kubová, která se však těsně před zahájením potýkala se zdravotními problémy. I z tohoto důvodu nastoupila pouze do znakové 100 a rozplaveb poloviční disciplíny. I tak zapsala jedinou chomutovskou medaili, když na stovce dohmátla v čase 1:01,76 min, kdy zvítězila s obrovským náskokem více než 3,5 s. Na poloviční trati pak postoupila časem 29,37 s z prvního místa do finále A, ale z něho se již pro zdravotní důvody odhlásila. Tento čas by jí však s rezervou zajistil opětovnou první příčku.

Druhým chomutovským plavcem ve finále A byl Tomáš Franta. Tomáš se kvalifikoval v jediném svém startu, taktéž znakové 100, ze třetího místa. Ve finále si však o jedno místo pohoršil, a tak časem 56,86 s a ztrátou 0,56 s skončil čtvrtý.

I dalším plavcům se však dařilo. Tomášovi Moravcovi se podařilo třikrát probojovat do finále B, a to v disciplínách 50, 100 a 200 m prsa. Nejlépe se mu dařilo na 200, kde „B“ finále vyhrál, na 100 a 50 pak skončil pátý, resp. šestý. Taktéž se mu podařilo zaplavat pět osobních rekordů, kromě výše zmíněných disciplín i na 50 a 100 kraulové. Druhou „B“-finalistkou se stala taktéž prsařka, Valentýna Studentová. I její nejlepší disciplínou byla prsová 200, kde skončila šestá. Taktéž si vylepšila nejlepší čas na kraulové 50.

Jelikož sport není pouze o získávání cenných kovů, za zmínku stojí i výkony ostatních plavců. Velmi se dařilo na poli osobních rekordů převážně nejmladším členům chomutovské výpravy, čtrnáctiletým žákům. Z nich si šest osobně nejlepších časů z Pardubic odvezla Kateřina Tautrmanová, zdatně jí sekundoval Jan Kubišta s pěti a neztratil se ani Lukáš Selingr s trojicí nejlepších výkonů.

Avšak i starší plavci se zlepšovali. Jan Valenta si vylepšil osobní rekord třikrát, Ondřej Bušek, stejně jako Karel Kaška dvakrát. Jeden zlepšený výkon si odvezla i Veronika Zelenková.

Přípravy, hlavně mladší části výpravy, budou nyní vrcholit. Již mezi 22. a 24. dubnem čeká juniory jejich Mistrovství České republiky, které hostí Zlín. Simonu Kubovou čeká již následující týden mezi 8. a 12. dubnem mezinárodní mítink Stockholm Open ve Švédsku.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.