Kubová dvakrát ve finále mezinárodního mítinku

Simona Kubová se o víkendu zúčastnila ve Švédsku mítinku Malmsten Swim Open Stockholm 2022. Pro Simonu, která se stále zotavuje z nemoci, která ji potkala týden před konáním, byl tento závod ověřením aktuální formy. Plavala zde pouze své oblíbené znakové sprinty na 50 a 100 metrů, přičemž v obou závodech předvedla velmi vyrovnané výkony.

Prvním závodem jí byla znaková padesátka. Zde zahájila rozplavby časem 28,85 s, který Simoně pohodlně stačil na postup do odpoledního finále z pátého místa. Zde se pak Simona mírně zhoršila, čas 28,87 s ji vynesl konečné šesté místo.

Simoniným druhým a konečným závodem pak byla znaková stovka. V dopoledních rozplavbách zaplavala čas 1:01,92 min, který jí stačil na postup do finále ze čtvrtého místa. Zde přes zlepšení na hodnotu 1:01,46 min zaznamenala pokles v pořadí na celkové páté místo.

Simona již má díky loňským výkonům zajištěnou účast na Mistrovství světa v maďarské Budapešti, konaném na přelomu června a července, nyní se tak bude připravovat na splnění limitu pro srpnové Mistrovství Evropy, které bude hostit italský Řím. Jejím nejbližším závodem bude série Mare Nostrum plavaná v druhé polovině května v monackém Monte Carlu, španělské Barceloně a francouzském Canet-en-Roussillon.