Franta se dvěma medailemi z Velké ceny Ostravy

Tomáš Franta se jako jediný chomutovský plavec zúčastnil na přelomu dubna a května 2. kola Českého poháru – ARENA cupu plavaného jako Velká cena Ostravy. Plaval zde tři závody, přičemž ve dvou z nich vystoupal na stupně vítězů.

Pro Tomáše byla účast v Ostravě cenná hlavně z důvodu dlouhodobé soutěže Českého poháru, a proto ani zde nevynechal své nejlepší znakové disciplíny. Plaval zde však, na rozdíl od předchozích závodů, pouze znakovou 100. Na ní zahájil v rozplavbách časem 58,38 s, který mu bez problémů stačil na první místo a postup do odpoledního finále. Zde se zlepšil na čas 56,15 s, kterým však nestačil na zlínského Miroslava Knedlu, a bral tak druhé místo.

Tomáš však plaval i kraulové disciplíny. Lépe dopadl na padesátimetrovém sprintu. Z rozplaveb postoupil hladce z pátého místa časem 23,94 s. Ve finále si polepšil výsledkově i časově, za čas 23,7 s bral konečné třetí místo.

Posledním Tomášovým závodem byla kraulová 200, kde časem 1:58,07 min jen o 0,57 s zaostal za postupem do finále a skončil celkově desátý.

Tomáš měl náročný předchozí závodní program, kdy splnil limit pro účast na letním Mistrovství Evropy plavaném v Římě, nyní ho však čeká kratší závodní přestávka, aby pak vyladil svoji formu směřovanou právě k tomuto vrcholu sezony.