Selingr a Tautrmanová bez zaváhání na Memoriálu Jaroslava Jezbery

V poslední dubnový den se v chomutovském Aquasvětě konal již 35. ročník Memoriálu Jaroslava Jezbery. Trenéři domácích plavců nominovali na tuto soutěž celkem 59 osmi až čtrnáctiletých plavců. Dvanáct z nich se dokázalo probojovat na stupně vítězů.

Nejúspěšnějším z nich se stal dvanáctiletý Tobias Student. Tobiase čeká v půlce června v domácím bazéně Mistrovství České republiky, tudíž tento mítink byl poslední možností vyzkoušet domácí závodní atmosféru – a nutno říci, že byla využita beze zbytku. Zvítězil postupně v disciplínách 200 m volný způsob, 50 m motýlek, 50 m volný způsob, 200 m polohově, 100 m volný způsob a 100 m polohově. V prvních pěti disciplínách také přidal nové osobní rekordy.

Zdatně mu sekundovala čtrnáctiletá Kateřina Tautrmanová. Kateřina se předchozí týden poprvé zúčastnila Mistrovství České republiky juniorů a svou formu dokázala zužitkovat i v chomutovské pětadvacítce. Stejně jako Tobias šestkrát zvítězila (dokonce na stejných disciplínách), k tomu přidala i rozplavbové vítězství na motýlkové 50 (pro kategorii nejstarších se tento závod plaval systémem rozplavby – finále jako Cena Matěje Volfa – pozn. red.). Navíc se jí podařilo přidat dva osobně nejlepší výkony – v padesátimetrových sprintech kraulem a motýlkem.

Z pěti vítězství se radoval stejně starý Lukáš Selingr. Lukáš byl nejrychlejší na kraulové 100 a 200, polohové 100 a 200 a znakové 50, k čemuž přidal stříbro za motýlkovou 50. Přidal i pět osobáků, přičemž za zmínku stojí vynikající časy na 200 m volný způsob – 2:02,89 min – a 100 m volný způsob – 56,64 s, které ho řadí na prozatímní druhé, resp. třetí místo v republikových tabulkách. Zároveň se mu podařil i „majstrštyk“ v podobě osobního rekordu na kraulové 50 při mezičase dvojnásobné trati.

Třetím čtrnáctiletým vítězem se stal Jan Kubišta. Tomu se podařilo zvítězit na kraulové a motýlkové 50, druhé místo přidal za polohovou 100 a třetí skončil na 100 kraulové. Zde se patří zmínit jeho pět osobních rekordů, a především výkon na 50 m volný způsob, kdy časem 25,57 s vede aktuální republikové tabulky s náskokem téměř půl sekundy.

Na vítězství dosáhl i dvanáctiletý Šimon Studnička, kterému se to podařilo na prsové 50. K tomu přidal i tři druhá místa – na kraulové 200 a polohové 100 a 200. I Šimon přidal osobní rekordy, v jeho případě nastal systém „jeden závod – jeden osobní rekord“.

Další tři plavci dosáhli na stříbrné medaile. Nejvíce z nich ulovil devítiletý Filip Kopta, který byl dvakrát druhý a jednou třetí. Druhé místo za kraulovou 100 pak shodně vyplavali dvanáctiletá Barbora Šurková a devítiletý Ondřej Kyncl.

Čtyři chomutovští závodníci pak vylovili z chomutovského bazénu bronz. Konkrétně to byla Kateřina Staňková, která skončila dvakrát třetí, a Petra Jírová, Zuzana Sýkorová a Adrian Lehnert, kteří shodně jednou vystoupali na stupně vítězů.

Zlatým hřebem každého plaveckého mítinku jsou štafetové závody, které jsou hojně povzbuzovány celým týmem. Chomutovská Slávie na jedinou zde plavanou štafetu – smíšená polohová štafeta na 4x 50 – nominovali Kateřinu Tautrmanovou, Petru Jírovou, Lukáše Selingra a Jana Kubištu, kteří nestačili pouze na Ústeckou akademii plaveckých sportů a brali tak stříbrné medaile.

Jelikož sezona nemilosrdně ubíhá a blíží se její vrcholy, i další závody následují v krátkém sledu. Již příští víkend se dvanáctiletí a starší zúčastní Velké ceny Ústí nad Labem, aby pak čtrnáctiletí a mladší týden na to zabojovali na Děčínském poháru.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.