Patnáct medailistů na VC Ústí nad Labem

Mezi 6. a 8. květnem hostila plavecká hala na Klíši 7. ročník Velké ceny Ústí nad Labem, které se zúčastnila i 38 členná výprava Slávie Chomutov. Hned patnáct z nich dosáhlo na stupně vítězů, a navíc padlo neuvěřitelných 78 osobních rekordů.

Pěti osobními rekordy se pyšnil Tobias Student. Navíc se mu podařilo zvítězit ve všech závodech, do kterých nastoupil. Celkem to pro Tobiase znamenalo osm zlatých medailí. Skvělými výkony se v Ústí prezentoval i Lukáš Selingr. Lukášovi se podařilo zvítězit šestkrát, k tomu přidal dvě druhá místa. Zároveň si vytvořil osm osobáků.

Velmi úspěšnou byla i Kateřina Tautrmanová. Kateřině se podařilo čtyřikrát zvítězit, k tomu přidala jedno druhé místo, společně se čtyřmi osobně nejlepšími výkony. Zároveň se jí, přes její mladý věk, podařilo probojovat mezi osm nejlepších v jednom z hlavních závodů, 200 m volným způsobem, plavaném bez rozdílu věku jako Memoriál Zdeňka Vaněčka. Tři zlaté medaile, společně se čtyřmi třetími místy a sedmi osobními rekordy vyplaval Šimon Studnička.

Do finále druhého závodu, 200 m prsa, se pak probojovali Tomáš Moravec a Valentýna Studentová. Tomášovi se v tomto závodě, plavaném na počest Iva Budínského, podařilo ve fantastickém osobním rekordu urvat druhé místo, když nestačil pouze na suverénního Netrha, plavajícího za Plavecký klub Nový Jičín. Tomáš přidal i jedno vítězství a jedno třetí místo. Valentýna ve stejném závodě skončila čtvrtá, přidala ale dvě třetí místa.

Na vítězství dosáhli i další čtyři plavci. Kamile Javorkové se podařilo zkompletovat medailovou sbírku jedním zlatem, jedním stříbrem a dvěma bronzy. Kateřina Staňková byla jednou první a jednou druhá. Anežka Doksanská s Karlem Kaškou brali jednu zlatou medaili.

Tři druhá místa společně s jedním třetím si z Ústí nad Labem odvezla Markéta Vávrová, zatímco Zuzana Svobodová skončila dvakrát druhá. Dva bronzy si vyplavala Veronika Zelenková a Matěj Vokatý získal jedno třetí místo, stejně jako Jan Valenta.

Chomutovská Slávie se zúčastnila i obou štafetových závodů. Úspěšnější byla kraulová štafeta na 4x 50 m, která doplavala druhá ve složení Javorková, Moravec, Tautrmanová a Bušek. Polohová štafeta na 4x 50 m získala také medaili, v sestavě Kaška, Moravec, Javorková a Tautrmanová skončila třetí.

Velká cena Ústí nad Labem je nejen soutěží jednotlivců, o poháry za nejvíce získaných bodů bojují i oddíly. Slávie zde, přes značnou početní nevýhodu, získala skvělé třetí místo, nestačili pouze na vítěznou Slávii VŠ Plzeň a domácí Ústeckou akademii plaveckých sportů.

Již příští víkend čekají chomutovské plavce další dva mítinky. Čtrnáctiletí a mladší budou v sobotu 14. května bojovat na Děčínském poháru, aby o den později desetiletí a starší soutěžili na Krajském přeboru žactva na dlouhých tratích.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.