Franta dvakrát medailový na Praze 2022

Šestnáctičlenná výprava Slávie Chomutov se mezi 3. a 5. červnem zúčastnila 3. kola Českého poháru – ARENA cup v plavání, které se plavalo na plaveckém stadionu v Praze-Podolí pod názvem Praha 2022.

Nejúspěšnějším chomutovským závodníkem byl Tomáš Franta, který startoval v padesátimetrových sprintech volným způsobem a znakem. Úspěšnější byl v kraulovém závodě, který ovládl v rozplavbách a následně časem 23,49 s i ve finále. Na znaku začal obdobně, také postupoval z prvního místa, nicméně ve finále bral za čas 25,88 s druhé místo.

Dvakrát se do finále probojoval i Filip Jezbera, kterému se to povedlo na znakové 50 a 100. Na stovce bral za čas 59,83 s páté místo, na poloviční trati byl v čase 28,02 s osmý. Do finále se podíval i Tomáš Moravec. Tomáš se mezi nejlepší osmičku závodníků probojoval na prsařské 200, kde zaplaval výkon 2:30,68 min. Na poloviční trati postoupil do finále B, kde skončil šestý v čase 1:08,47 min. Zapsal i osobní rekord na doplňkové kraulové 100.

Finále B si vyplavala také Anežka Doksanská, které se to podařilo na znakové 50, kde skončila čtvrtá. Zároveň si zaplavala nové osobní rekordy na tratích 200 a 400 m volný způsob, stejně jako ustanovující čas na kraulové 1500.

Osobní rekordy si zaplavali i další mladší plavci. Jakub Jezbera si vylepšil nejlepší časy ve všech závodech, podobně na tom byly i Kateřina Nevolová, Tereza Vlasáková a Johana Vrbasová. Osobáky si však vytvořili i Markéta Vávrová, Jan Žiaček, Vojtěch Rut a Jakub Pospíšil.

Samostatnou kategorii tvořila Simona Kubová, která v rámci přípravy absolvovala všechny padesátimetrové sprinty. Nejlépe se jí dařilo, dle očekávání, na znakové, kde v rozplavbách zvítězila a třetí byla v úvodním kole motýlkové 50. Ze všech finálových závodů se však odhlásila z důvodu cesty na soustředění.