Lehnert pětinásobným vítězem Poháru ČR

V sobotu 11. června se v mladoboleslavském bazénu konal Letní Pohár České republiky jedenáctiletých pro oblast Čechy. Tento mítink je nejvyšší soutěží pro tuto kategorii, jelikož deseti a jedenáctiletí závodníci ještě nemají Mistrovství České republiky, ale jsou rozděleni mezi Čechy a Moravu. Ze Slávie Chomutov se na tuto soutěž kvalifikovala jedna dívka a čtveřice chlapců.

Jasně nejúspěšnějším závodníkem, a to nejen z chomutovské Slávie, se stal Adrian Lehnert. Adrian navázal na výkony Tomáše Franty nebo v nedávné minulosti Tobiase Studenta, když se mu podařilo hned pětkrát zvítězit. Co tento již tak skvělý zápis činí ještě obdivuhodnějším je skutečnost, že se mu to podařilo ve třech různých plaveckých způsobech.

Adrian postupně vyhrál prsařskou 200, 50 a 100 m volným způsobem a 50 a 100 m motýlek. Hlavně poslední zmíněný závod potvrdil Adrianovu extratřídu. Motýlkovou 100 totiž vyhrál s náskokem téměř šesti sekund. Jedinou „kaňkou“ v jeho zápisu byla prsařská 100, kde si vystoupal pro stříbrnou medaili. Vytvořil si zároveň tři nové osobní rekordy, a to v obou kraulových závodech a motýlkové 100.

Druhým chomutovským medailistou se stal Tomáš Vachulka. Tomášovi se podařilo vybojovat stříbro na znakové 200, přičemž v dalších čtyřech závodech skončil v první desítce. Také si ve všech závodech vytvořil nové osobní rekordy.

I Dominik Raboch se probojoval mezi deset nejlepších, a sice ve všech čtyřech svých startech. Podařil se mu také kousek tak často nevídaný – hned ve dvou startech si zlepšil osobní rekordy taktéž mezičasy, a tudíž se počet jeho osobáků zastavil na hodnotě sedm.

Zbývající dva plavci si také vytvořili nové osobní rekordy. Kláře Staňkové se to podařilo čtyřikrát, zatímco Damiánu Pecháčovi jednou. Pro oba bylo zároveň nejlepším umístěním 13. místo.

Všechny tyto závodníky již čeká zasloužený odpočinek, aby na konci prázdnin zahájili přípravu na zimní sezonu, která vyvrcholí na začátku prosince na stejném místě, v Mladé Boleslavi, při Zimním Poháru České republiky jedenáctiletých.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.