Selingr dvakrát medailový na Mistrovství staršího žactva

Ve dnech 18. a 19. června se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání. Na tento vrchol letní sezony třináctiletých plavců a plavkyň, stejně jako čtrnáctiletých plavců, se probojovalo šest chomutovských závodníků.

Nejúspěšnějším z nich byl Lukáš Selingr. Lukášovi se podařilo získat premiérová umístění na stupních vítězů. Nejlépe skončil na kraulové 400, kde až do posledních metrů bojoval o vítězství. Bohužel jeho soupeř měl lepší závěr, a tak Lukáš bral stříbrnou medaili. Druhou medaili získal na kraulové 1 500, a sice bronzovou. Zároveň si šestkrát překonal osobní rekord.

V dobrém světle se na českobudějovickém plaveckém stadionu předvedla také Kateřina Staňková. Kateřina si vylepšila celkem sedmkrát svůj nejlepší výkon, přičemž nejlépe skončila pátá na znakové 200. I Jan Kubišta si vylepšil nejlepší časy, a sice šestkrát. Nejlépe doplaval sedmý na kraulové 50 a znakové 200.

Jakub Lehnert a Adrian Strejc skončili nejlépe shodně 23. na motýlkové 100, resp. 200, zatímco pro Adriana Pajdiče bylo nejlepším umístěním 30. místo na motýlkové 100.

Chomutovští chlapci nastoupili i do obou štafet. Lépe skončili v kraulové, kde v sestavě Kubišta, Lehnert, Strejc a Selingr skončili 13. V polohové v pořadí Kubišta, Pajdič, Lehnert a Selingr byli 21.

Trenér chomutovských závodníků, Tomáš Baumrt, pak zhodnotil jejich výkony takto: „S největšími ambicemi odjížděl do Budějovic Lukáš Selingr, což potvrdil ziskem dvou medailí. Výborně zaplavala Kateřina Staňková, která si vytvořila osobáky ve všech svých startech. Výkony Honzy Kubišty ovlivnilo zranění v závěrečné fázi přípravy, přesto byl dvakrát v první desítce. Pro ostatní plavce ročníku 2009 byla úspěchem již jen samotná účast na šampionátu.“

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

smp

scvk

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

vodohosp

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.