Kubová v semifinále MS

Simona Kubová se jako jediná chomutovská plavkyně zúčastnila právě proběhlého Mistrovství světa v plavání, jež hostila maďarská Budapešť. Společně se Simonou se plaveckého mistrovství zúčastnili pouze další dva čeští závodníci. Simona nastoupila do svých dvou nejlepších disciplín – znakové 50 a 100.

Světové mistrovství zahájila v neděli 19. černa delší z obou disciplín. Tato disciplína měla pro Simonu hořkosladkou příchuť. Zaplavala sice svůj letošní nejlepší čas, 1:01,19 min, nicméně jí scházelo pouhých 8 setin sekundy do limitu pro letní Mistrovství Evropy, a co víc – Simoně zůstaly o pouhých 0,06 s zapovězeny brány semifinále. Celkově z toho bylo osmnácté místo.

O dva dny na Simonu čekala poloviční disciplína – znaková 50. Zde již potvrdila dobrou formu, když se časem 28,37 s probojovala ze čtrnáctého místa mezi semifinálovou šestnáctku. Navíc tento čas znamenal splnění touženého limitu pro Mistrovství Evropy, který měl hodnotu 28,4 s.

V semifinále se pak Simona dokázala ještě zlepšit, když časomíru zastavila na hodnotě 28,35 s, který znamenal další potvrzení limitu a nejlepší letošní výkon. V konečném součtu to stačilo na semifinálové, a tedy i celkové šestnácté místo.

Sama Simona své vystoupení v Budapešti pak zhodnotila: „Jsem moc ráda, že se mi podařilo probojovat se do semifinále. Je pravda, že jsem doufala v zaplavání kvalitnějších časů, nicméně kvalifikovat se mezi nejlepších šestnáct plavkyň na druhé nejvyšší soutěži po Olympijských hrách, je pro mě velkým úspěchem.“

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.