Kubová v semifinále MS

Simona Kubová se jako jediná chomutovská plavkyně zúčastnila právě proběhlého Mistrovství světa v plavání, jež hostila maďarská Budapešť. Společně se Simonou se plaveckého mistrovství zúčastnili pouze další dva čeští závodníci. Simona nastoupila do svých dvou nejlepších disciplín – znakové 50 a 100.

Světové mistrovství zahájila v neděli 19. černa delší z obou disciplín. Tato disciplína měla pro Simonu hořkosladkou příchuť. Zaplavala sice svůj letošní nejlepší čas, 1:01,19 min, nicméně jí scházelo pouhých 8 setin sekundy do limitu pro letní Mistrovství Evropy, a co víc – Simoně zůstaly o pouhých 0,06 s zapovězeny brány semifinále. Celkově z toho bylo osmnácté místo.

O dva dny na Simonu čekala poloviční disciplína – znaková 50. Zde již potvrdila dobrou formu, když se časem 28,37 s probojovala ze čtrnáctého místa mezi semifinálovou šestnáctku. Navíc tento čas znamenal splnění touženého limitu pro Mistrovství Evropy, který měl hodnotu 28,4 s.

V semifinále se pak Simona dokázala ještě zlepšit, když časomíru zastavila na hodnotě 28,35 s, který znamenal další potvrzení limitu a nejlepší letošní výkon. V konečném součtu to stačilo na semifinálové, a tedy i celkové šestnácté místo.

Sama Simona své vystoupení v Budapešti pak zhodnotila: „Jsem moc ráda, že se mi podařilo probojovat se do semifinále. Je pravda, že jsem doufala v zaplavání kvalitnějších časů, nicméně kvalifikovat se mezi nejlepších šestnáct plavkyň na druhé nejvyšší soutěži po Olympijských hrách, je pro mě velkým úspěchem.“

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.