Devět chomutovských plavců závodilo na ODM

Devět chomutovských závodníků bylo vybráno, aby se bili za Ústecký kraj při 10. Letní olympiádě dětí a mládeže, kterou hostil mezi 26. a 30. červnem Olomoucký kraj. Plavci zápolili v úterý, středu a čtvrtek v olomouckém padesátimetrovém bazénu.

Nejúspěšnějším z chomutovských plavců byl již tradičně Tobias Student. Tobias v Olomouci navázal na skvělé výkony z domácího Mistrovství České republiky, když se mu podařilo zvítězit v pěti závodech ze šesti. Postupně ovládl závody na 100, 200 a 400 m volným způsobem a 100 a 200 m motýlkem, v kraulovém sprintu na 50 m bral třetí místo.

Na tři medaile dosáhl Šimon Studnička. Tento prsařský specialista dokázal vybojovat dvě stříbrné medaile v závodech na 100 a 200 m, zatímco za polohovou 200 bral bronz. Lukáši Selingerovi se podařilo získat medaile dvě. První měla stříbrnou barvu a byla za kraulovou 400, druhá byla bronzová za motýlkovou 200.

Jelikož na Olympiádě dětí a mládeže nejde pouze o medaile, ale i o další umístění – i za ta se sbírají body do celkového součtu, významně pomohli ústeckým plavcům další členové chomutovské Slávie. Čtyři finálová umístění získala Kateřina Tautrmanová, která byla nejlépe čtvrtá na kraulové 200. Kateřina Staňková vybojovala jednu finálovou účast, která ji vynesla páté místo za 200 m znak. Barbora Šurková s Petrou Jírovou byly nejlépe shodně sedmé na kraulové 100 a pro Jana Kubištu byl nejlepším výsledkem osmé místo na kraulové 50. Olympiády se zúčastnil také Jakub Lehnert, který byl nejlépe devátý na motýlkové 100.

Chomutovští plavci napomáhali svému kraji i ve štafetových závodech. Do obou chlapeckých štafet se probojovali Jan Kubišta a Lukáš Selingr, kteří dopomohli ke čtvrtému místu na kraulové, resp. pátému na polohové štafetě. U dívek plavala kraulová štafeta téměř výhradně v chomutovském složení, jelikož zde závodili Petra Jírová, Kateřina Staňková a Kateřina Tautrmanová. Celkově dívky vyplavaly páté místo. V polohové štafetě již bez Kateřiny skončily šesté.

V celkovém součtu vybojovali plavci Ústeckého kraje třetí místo v kategorii chlapců a čtvrté v kategorii dívek. Zároveň ústečtí sportovci zaujali konečné osmé místo mezi kraji.