Kubová i Franta ve finále Světového poháru

Mezi 21. a 23. říjnem hostil Berlín závod FINA Světového poháru. Na tomto velmi dobře obsazeném mítinku plavali i dva chomutovští plavci. Jistě nikoho nepřekvapí, že se jednalo o Simonu Kubovou a Tomáše Frantu. Snad jen čtenáře zcela neznalého chomutovského plavání by pak překvapil fakt, že oba plavali znakové disciplíny. Protentokrát všechny tři.

V německé metropoli byl nakonec úspěšnější Tomáš. Tomu se podařilo probojovat do finálové osmičky ve všech třech závodech. Nejlépe skončil ve sprintu na 50 m. Zde postupoval ranním časem 23,77 s ze sedmého místa, které nakonec vylepšil na čas 23,49 s a skvělé páté místo. Lépe zaplaval pouze o týden dříve na Plzeňských sprintech.

Na nejdelší znakové 200 plaval v ranních rozplavbách čas 1:54,24 min, který mu zajistil postup z pátého místa. Zde si i přes vylepšení času na 1:53,66 min o jednu příčku pohoršil a skončil tak celkově šestý. Tento výkon je jeho letošním nejlepším.

Závěrečný den pak nastoupil do znakové 100. Na té ráno prolétl trať v „letošňáku“ s hodnotou 51,23 s a postupem z krásného třetího místa. Odpoledne z toho však již vylepšení nebylo, čas 51,29 s znamenal konečné sedmé místo.

Téměř výhradně ve znamení sedmiček se pak celý víkend vyvíjel pro Simonu. Ta zahájila mítink 50m sprintem, kde postoupila do finále časem 26,78 s ze sedmého místa. V odpoledním finále pak čas vylepšila na 26,56 s, avšak sedmou příčku si zachovala. Tento čas je také jejím letošním nejrychlejším.

Na dvojnásobné trati plavala v ranních rozplavbách čas 57,41 s, který ji vynesl postup, jak jinak, ze sedmého místa. I v odpoledním finále pak udržela sérii sedmých míst, a sice výkonem 57,36 s. Na stovce, podobně jako na padesátce, potvrdila vzrůstající formu, opět se totiž jednalo o její nejlepší letošní výkon.

„Sedmičkový víkend“ si nakonec pokazila až v závěrečném závodě na 200 m. Zde zaplavala skvělý čas 2:07,97 min, který však v nabité konkurenci stačil pouze na nepostupové 10. místo.

Tomáš Franta bude závodit i na zbývajících kolech Světového poháru v kanadském Torontu a americkém Indianapolis, kde svou zámořskou cestu ukončí 5. listopadu. Oba se pak již budou připravovat na vrcholy sezony, jimiž bezpochyby budou Zimní Mistrovství České republiky, které na konci listopadu hostí Plzeň, a hlavně Mistrovství světa v krátkém bazénu, které se koná v předvánočním čase v australské Melbourne.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.