Tomáš Franta čtvrtý na Světovém poháru

Tomáš Franta se týden po úspěšném představení na Světovém poháru v plavání v Berlíně účastnil i druhého kola této prestižní soutěže pořádané pod hlavičkou Světové plavecké federace (FINA). Druhé kolo hostilo mezi 28. a 30. říjnem kanadské Toronto, kde Tomáš navázal na skvělé výsledky z německé metropole.

Stejně jako v Berlíně, nastoupil Tomáš do všech tří znakových závodů. Ve znakovém sprintu na 50 m zahájil v ranních rozplavbách vynikajícím časem 23,44 s, který je na pouhých 8 setin sekundy vzdálen jeho vlastnímu českému rekordu, který pokořil v půlce října při Plzeňských sprintech. Tento výkon mu vynesl postup do finále ze skvělého čtvrtého místa. V odpoledním finále za svým ranním časem mírně zaostal, zaplaval čas 23,46 s, který mu zajistil konečné šesté místo.

Na dvojnásobné trati pak v rozplavbách postoupil pohodovým časem 52,28 s ze šestého místa mezi osmičku nejlepších. Zde pak opět atakoval své nejlepší časy, v konečném součtu z toho bylo šesté místo za čas 51,05 s. Do překonání vlastního českého rekordu mu scházelo 47 setin sekundy.

Pomyslným vrcholem pak pro Tomáše byla nejdelší dvoustovka. Tomáš se sice specializuje na kratší znakové disciplíny, přesto si v rozplavbách zajistil postup z fantastického třetího místa. Výkon 1:52,9 min je pouze o 0,77 s za Tomášovým osobním rekordem. Ve finále se dokázal ještě zlepšit, čas 1:52,61 min, který je mimochodem jeho čtvrtým nejlepším časem a nejlepším od prosince roku 2019, mu přinesl celkové čtvrté místo. Medaile však ležela velmi vysoko, porazili ho pouze medailisté Mistrovství Evropy a světa.

Tomáš ve svém zámořském turné pokračuje i pro nadcházející víkend, kdy se představí na závěrečném kole Světového poháru, které hostí hlavní město amerického státu Indiana, Indianapolis.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.