Student v Mostě s pěti výhrami, Selingr se čtyřmi

V sobotu 5. listopadu hostil mostecký Aquadrom letošní Velkou cenu města Mostu, která se bohužel již několikátý rok plave jako Memoriál Jiřího Vachulky. Z Chomutova se na dvacetiminutovou cestu vydalo neuvěřitelných 67 závodníků, kteří přivezli celkem 58 umístění na stupních vítězů.

Nejúspěšnějším z celé výpravy byl dvanáctiletý Tobias Student. Tobiasovi se podařilo zvítězit celkem v pěti závodech, dokonalý zápis mu zhatil až poslední závod na jeho neoblíbených prsou, kde v padesátimetrovém sprintu skončil druhý. Zároveň si připsal trojici nových osobáků.

Podobně se dařilo i Lukáši Selingrovi. Ten dokázal z Mostu přivézt kompletní medailovou sbírku, když čtyřikrát vyhrál, jednou byl druhý a jednou třetí. Ve všech startech si vytvořil nové osobní rekordy.

Po třech vítězstvích, doplněné o čtvrtou medaili, vybojovali hned tři plavci. Pro Barboru Šurkovou společně s Ondřejem Kynclem měla čtvrtá medaile barvu stříbrnou, u Kateřiny Tautrmanové se jednalo o bronz. Barbora si současně připsala hned šest osobních rekordů, Ondřej dva a Kateřina jeden.

Stejně jako Lukáš Selingr, vybojovali kompletní medailovou sbírku další dva plavci. Prvním z nich byl Jan Kubišta, který „připravil“ o jednu výhru právě Lukáše, když zvítězil na motýlkové 50. Přidal ještě jedno druhé a dvě třetí místa. Stejný zápis měl i Šimon Studnička, ten zas nachystal jedinou prohru Tobiasi Studentovi. Šimon zapsal pětici osobně nejlepších výkonu, Jan přidal dva.

Jednu zlatou medaili a dva osobní rekordy si připsal Karel Kaška. Dvě druhá místa si z Mostu odvezla Petra Jírová.

Po jednom druhém a dvěma třetích místech vyplavaly Tereza Vlasáková a Veronika Košatová. Veronice se podařilo si vytvořit pět osobních rekordů, Tereze se zadařilo o jeden méně.

Alespoň jednu stříbrnou medaili získali další tři závodníci. Jana Legnerová ji doplnila i o jedno třetí místo, pro Michaelu Malinovou a Josefa Valeše to byla jediná mostecká medaile. Jana také zapsala pět nových osobáku, Josef přidal další tři.

Bohatší o bronzové medaile po mosteckém klání byli další chomutovští plavci. Zuzana Sýkorová byla dvakrát třetí, Ondřej Bušek, stejně jako Adrian Lehnert, Stela Klánová a Vojtěch Rybář, jednou.

Ze štafetových závodů si chomutovští plavci připsali téměř devadesátiprocentní úspěšnost, co se medailového zisku týče. V polohových štafetách skončily všechny čtyři štafety mezi prvními třemi. Mužská štafeta „A“, která plavala ve složení Kaška, Moravec, Selingr a Bušek, zvítězila, ženská štafeta „A“ v sestavě Tautrmanová, Malinová, Zelenková a Svobodová byla druhá a obě „béčkové“ štafety skončily třetí.

V kraulových štafetách se také více dařilo mužům. „Áčková“ štafeta, kde oproti polohové Kašku nahradil Kubišta, opět vyhrála, stejně jako ženská první štafeta. Tam pro změnu Zelenkovou nahradila Vlasáková. Druhá mužská štafeta pak skončila druhá.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.