Student a Tautrmanová bez prohry na domácích přeborech

Během víkendu 12. a 13. listopadu se v domácí pětadvacítce v Aquasvětě konal Krajský přebor Ústeckého kraje pro kategorii dvanáctiletých a starších. Z domácí Slávie se této soutěže zúčastnilo celkem 36 závodníků, z nichž si 22 doplavalo alespoň pro jednu medaili.

Nejúspěšnějším ze všech závodníků byl dvanáctiletý Tobias Student. Tobiasovi se podařilo zvítězit ve všech startech, do kterých nastoupil. Celkem se součet jeho zlatých medailí zastavil na čísle devět. Kromě toho si i v pěti závodech vylepšil osobní rekord. Hned ve čtyřech disciplínách pak drží aktuální první příčku mezi nejlepšími časy svých vrstevníků v celé republice. Konkrétně se jedná o 200 a 400 m volným způsobem, 200 m motýlkem a 400 m polohově.

Velmi podobnou statistiku si v domácím bazénu připsala také Kateřina Tautrmanová. Kateřina nastoupila „pouze“ do osmi individuálních startů, což ji vyneslo osm zlatých medailí. Zároveň si i v šesti závodech vylepšila osobní rekord. Na rozdíl od Tobiase přidala i dvě štafetové zlaté medaile, čímž ho v zisku nejcennějšího kovu předehnala.

Ani Lukáš Selingr se nenechal na domácí půdě zahanbit. Sice nezvítězil ve všech startech, ale připsal si kompletní medailovou sbírku. Celkově šestkrát vyhrál, dvakrát byl druhý a jednou třetí. Také si připsal čtveřici osobně nejlepších časů.

Kompletní sbírku si domů odnesla i Barbora Šurková, která si barvy medailí rozdělila po plaveckých způsobech. Za krauly si odnesla čtyři zlaté, za motýlky dvě stříbrné a za znaky dvě bronzové medaile. K tomu se i počet jejích nejlepších výkonu zastavil na hodnotě devět.

Jen o jedno vítězství méně vybojoval Jan Kubišta. Tomu se podařilo, tedy kromě zmíněných třech prvních míst, vyplavat i čtyři druhá místa. K medailím přidal i čtyři osobní rekordy.

Celkem pět medailí vybojoval první dorostenec z našeho seznamu, Tomáš Moravec. Tomášovi se podařilo dvakrát zvítězit, přidal i dvě druhá a jedno třetí místo.

Notnou dávku smůly si na domácích přeborech vybrala Kateřina Staňková. Sice jednou vyhrála, nicméně šestice druhých míst značí, že mohlo být ještě veseleji. I své zbývající dva starty proměnila na medaile, konkrétně bronzové.

Další čtyři plavci si pak připsali po jednom vítězství. Jakub Sýkora ho doplnil čtyřmi druhými místy, Karel Kaška jedním stříbrem a jedním bronzem, Michaela Malinová jedním druhým a Ondřej Mikš jedním třetím místem.

I výkony dalších plavců stojí za zmínku. Matěj Vokatý si připsal tři stříbrné a pět bronzových medailí. Jakub Lehnert měl od každé barvy o jednu medaili méně. Tereza Vlasáková byla dvakrát druhá a třikrát třetí, zatímco Filip Jezbera se Zuzanou Svobodovou byli dvakrát druzí.

Po alespoň jedné stříbrné medaili brali další tři chomutovští plavci. Petra Jírová přidala i tři třetí místa, pro Vojtěcha Ruta a Matyáše Korouse to bylo jediné umístění na stupních vítězů.

Další tři plavci pak vyplavali třetí místa. Markéta Vávrová s Pavlem Ličkem byli dvakrát třetí, Tereza Altamanová jednou.

I ve štafetových bojích přidali chomutovští závodníci pěknou řádku medailí. Z dvanácti postavených štafet jich na stupních vítězů skončilo deset. Ženy, stejně jako muži vyhráli v obou štafetách, zatímco jejich B-týmy jim zdatně sekundovaly. Druhé družstvo dívek bralo jedno stříbro, zatímco muži hned dva bronzy. Ve smíšených štafetách pak zkompletovali chomutovští plavci medailovou sbírku a byli první, druzí i třetí.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.