Lehnert absolutním vítězem přeborů mladšího žactva

V sobotu 19. listopadu hostil litoměřický bazén podzimní kolo Krajských přeborů mladšího žactva pro Ústecký kraj. Z Chomutova přijelo celkem 29 jedenáctiletých a mladších závodníků, přičemž hlavně pro ty mladší deseti let se jednalo o vrchol zimní sezony.

Nejlépe si z chomutovských plavců vedl Adrian Lehnert, který měl v Litoměřicích dokonalý zápis – šest startů, šest vítězství a šest osobních rekordů. Navíc ve všech disciplínách, které v Litoměřicích plaval, dominuje ve své věkové kategorii a je tak hlavním favoritem na zisk titulů vítěze Poháru České republiky.

 Adrian však nebyl jediným úspěšným závodníkem Slávie, protože na medaili dosáhlo dalších patnáct plavců!

Skvělými výkony v souboji s o rok staršími závodníky se pyšnil Josef Valeš. Josef prokázal velký talent, když dokázal dvakrát zvítězit a jednou být druhý. Jedno ze svých vítězství ozdobil i svým nejlepším časem.

Kompletní medailovou sbírku si domů odvezlo hned šest mladých nadějí chomutovského plavání. První z nich byla Jana Legnerová, která ukořistila dvě výhry, jedno druhé a jedno třetí místo. K tomu přidala i tři osobní rekordy.

Slovenskou větou: „Čo chýbalo?“ by se dal popsat výkon Veroniky Košatové. Veronika totiž ve čtyřech závodech bojovala o vítězství, avšak bylo z toho vždy „pouze“ druhé místo. Jednu zlatou medaili si však pro sebe vybojovala. K tomu zkompletovala medailovou sbírku a umístění ve všech závodech mezi nejlepšími třemi jedním třetím místem. Navíc přidala čtyři nové osobáky.

I Tomáš Vachulka bral od každé barvy alespoň jednu medaili. V jeho případě doslova, jednou byl čtvrtý, dvakrát třetí, dvakrát druhý a jednou zvítězil. V pěti ze šesti případů se jednalo i o nejlepší osobní výkon.

Jen o jednu bronzovou medaili méně domů přivezla Zuzana Sýkorová. Ani jich víc získat nemohla, protože pro devítileté a mladší plavce platí omezení čtyř startů za den. Své vystoupení, které se čistě odehrávalo ve volném způsobu ozdobila jedním prvním, dvěma druhými a jedním třetím místem.

Shodný zápis shrnutý do záznamu „1-1-2“ měli Tomáš Masopust a Ondřej Kyncl. Tomáš navíc přidal čtveřici nových osobních rekordů. Na vítězství dosáhli ještě další dva plavci. Filip Kopta ho doplnil i třetím místem, pro Vojtěcha Rybáře se jednalo o jedinou medaili.

Jednu stříbrnou medaili vybojovali tři chomutovští plavci. Dominik Raboch ji doplnil i třemi třetímy místy, Josefína Valešová jedním. Tomáš Krpálek vystoupal na stupně vítězů jen jednou.

Na stupně vítězů se však dostali i další tři chomutovští závodníci. Nejvíce bronzových medailí získala Stela Klánová, která byla v pěti ze šesti startů třetí. Dva bronzy pak dovezl Damián Pecháč, Valérie Jaklová jeden.

I ze štafetových závodů si odnesla Slávie umístění na stupních vítězů. Ve smíšené polohové štafetě vybojovala sestava Košatová, Klánová, Lehnert a Vachulka druhé místo, zatímco smíšená kraulová ve složení Jaklová, Legnerová, Vachulka a Lehnert byla třetí.

Již se neúprosně blíží absolutní vrcholy sezony pro tyto závodníky. Pohár České republiky se pro oblast Čechy koná v případě jedenáctiletých 3. prosince v Mladé Boleslavi, o rok mladší si „střihnou“ dvoudenní klání o prvním prosincovém víkendu v Liberci.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.