Lehnert šestkrát zlatý na Poháru

V sobotu 3. prosince se v Mladé Boleslavi konal Zimní Pohár České republiky jedenáctiletého žactva, což je nejvyšší soutěž pro takto mladé závodníky. Z Chomutova se vypravila pětičlenná výprava, která dosáhla skvělých výsledků.

Jednoznačně nejlepším závodníkem, a to nejen mezi chomutovskými plavci, byl Adrian Lehnert. Podařilo se mu ve všech svých startech zvítězit, v některých dokonce rozdílem třídy. Postupně zvítězil na prsové 200, kraulové 50, motýlkové 100, kraulové 100, znakové 200 a polohové 200. Z výpisu disciplín je zřejmé, že prokázal skvělou vyrovnanost napříč jednotlivými plaveckými způsoby. Kromě šesti zlatých medailí si odvezl i šest osobních rekordů.

I Tomáš Vachulka dosáhl skvělých výsledků, ačkoli na medaili nedosáhl. Nejlépe skončil na znakové 200, kde byl pátý. K tomu přidal i další dva výsledky v první desítce, sedmé místo na znakové 100 a deváté na motýlkové 50. Na všech třech zmíněných tratích si i vylepšil nejlepší osobní výkony.

Damián Pecháč byl nejlépe jedenáctý na znakové 100, ale součet jeho osobáků se zastavil na hodnotě pět. Podobně na tom byl také Dominik Raboch. Pro toho bylo nejlepším umístěním dvanácté místo na prsové 100 a dva osobní rekordy. Do jediné disciplíny naskočil Daniel Gončar. Ten na prsové 100 byl 24. a osobák si vytvořil mezičasem na 50 m.

Všichni tito závodníci již mají zimní sezonu za sebou, příští rok je čeká postup do vyšší kategorie, kde již budou bojovat se závodníky z Moravy a Slezska na Mistrovství České republiky.