Jedenáct zlatých medailí na MČR dvanáctiletých

Náročným víkendem z pohledu logistiky byl ten, který vrcholil třetí adventní nedělí – konala se totiž všechna Mistrovství České republiky žactva v plavání. Dvanáctiletí žáci a žačky měli své setkání v Prostějově. Na něj se kvalifikovala na chomutovské poměry velká výprava, celkem jedenáct závodníků.

Podle papírových předpokladů byl největším želízkem v ohni Tobias Student. Ty se také naplnily, když Tobias vyhrál ve všech svých startech. Postupně zvítězil na motýlkové 200, kraulové 400, polohové 200, kraulové 1500, motýlkové 100 a polohové 400. Zároveň se mu pětkrát podařilo překonat osobní rekord.

Zahanbit se nenechal však ani Šimon Studnička. Tento prsařský specialista si podmanil právě obě „své“ disciplíny, když v nich zvítězil v nových osobních rekordech. K tomu přidal i dalších pět osobáků, čímž potvrdil perfektní připravenost na vrchol sezony.

Na individuální medaili dosáhla i Barbora Šurková, která byla třetí na kraulové 400. K medaili přidala také dva své nejlepší výkony.

Na hranici první desítky se pohyboval Matěj Vokatý, nejlépe byl desátý, a to na polohové 100 a kraulové 50. Přidal i tři osobáky. Jedenácté místo bylo nejlepším výsledkem pro Jakuba Sýkoru, kterému se to podařilo na motýlkové 200. I on prokázal skvělou formu sedmi osobně nejlepšími výkony.

Do poloviny druhé desítky se probojovali další dva chomutovští závodníci. Lukáš Ječmen i Ondřej Mikš byli shodně nejlépe patnáctí – Lukáš na prsové 100, Ondřej na kraulové 200. Na sedmnácté místo na motýlkové 200 dosáhl Pavel Ličko. Ondřej s Lukášem si vytvořili i shodný počet osobních rekordů, a sice pět. U Pavla byly tři.

Na devatenáctá místa ve vytrvaleckých disciplínách dosáhli Michaela Fröhlichová a Matyáš Korous. Michaela si také vytvořila dva osobáky, Matyáš dokonce tři. Nejlépe jednadvacátý skončil Petr Ječmen, kterému se to podařilo na prsové 200, kde, stejně jako na poloviční trati, přidal i osobní rekord.

Jedním z vrcholů byly i štafetové závody. Chomutovští plavci nastoupili do obou smíšených a obou chlapeckých štafet. Největších úspěchů dosáhli chlapci, když polohovou i kraulovou štafetu na 4x50 m ovládli. Polohovou plavali ve složení Student, Studnička, Sýkora a Vokatý, na kraulovou nastoupila sestava Vokatý, Studnička, Mikš a Student. Obě „béčkové“ chlapecké štafety skončily šesté.

Ve smíšené polohové štafetě brala sestava Fröhlichová, Studnička, Student a Šurková další zlato, zatímco kraulová v pořadí Vokatý, Šurková, Fröhlichová a Student skončila druhá.

Dohromady tak dvanáctileté chomutovské naděje vybojovaly jedenáct zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili, což je obrovským úspěchem.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

strix

TradingBR

Worldinvest

Lama Group

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.