Finále Mistrovství ČR družstev Pardubice

V Pardubicích se uskutečnilo finále Mistrovství ČR družstev, do kterého postoupilo 16 nejlepších týmů z celé ČR, které se kvalifikovaly z krajských kol, kde plavalo celkem 112 družstev a pak ze semifinále, kam postoupilo 32 družstev.

TJ Slavie Chomutov postoupila v kategorii děvčat mezi nejlepších 8 týmů z ČR a ve finále skončila děvčata na 7. místě. Na postupech a finálovém umístění se zasloužila děvčata ve složení Simona Kubová, která získala nejlepší umístění na 100m znak, kde vyhrála, ale z důvodu nemoci už pak nepokračovala v závodech. Dále plavala děvčata ve složení Michaela Malinová, Tereza Vlasáková, Anežka Doksanská, Eliška Doksanská, Zuzana Svobodová, Kateřina Tautrmanová, Markéta Vávrová a Kateřina Staňková.

V kategorii mužů postoupilo naše družstvo do finále druhé ligy, které se plave o pořadí na 9 – 16 místě. V souboji o pořadí chlapci bojovali o vítězství, ale pak se propadli po závěrečné štafetě na 4. místo a to znamená, že v MČR družstev jsme obsadili celkové 12. místo. Družstvo plavalo ve složení Tomáš Franta, který byl největší oporou týmu hlavně ve znakových disciplínách, dále plavali Jakub Štemberk, Filip Jezbera, Karel Kaška, Tomáš Moravec, Ondřej Bušek, Lukáš Selingr a nejmladšími účastníky v tomto finále byli naši žáci ročníku 2010 Tobias Student a Šimon Studnička.

Oba týmy podaly skvělé výkony a právem patří mezi TOP kluby v ČR, a to ve všech věkových úrovních.

V nejbližší době čeká naše nejlepší plavce Simonu Kubovou závod v USA, kde se pokusí o splnění limitu k možné 4. účasti na OH v Paříži 2024 a to samé čeká Tomáše Frantu na závodech v Rakousku, kde by se chtěl pokusit o totéž a v tom případě by to byla jeho první olympiáda. Limity můžou plavci plnit na vypsaných závodech do června 2024.

Ostatní plavci se budou připravovat na svá mistrovství jak v kategorii juniorů, tak žactva mladšího a staršího a nejmladší na Poháry ČR, zároveň je čeká v dubnu soustředění v Plzni.

VIDEO ZE ZÁVODU

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.