Chomutovští plavci přivezli dvacetsedm medailí z Ústí

V sobotu 25. března a v neděli 26.března se v Ústí nad Labem konal Memoriálu Zdeňka Vaněčka. Slávie vyslala 53 závodníků, od dospělých po nejmladší žactvo. Pro některé z nich to byly první závody na padesátimetrovém bazéně. Chomutovští závodníci získali celkem dvacetsedm medailí a dvanáckrát si zaplavali finále.

V kategorii 10letých a mladších si nejlépe vedl Vojtěch Rybář, který získal dvě stříbrné medaile, a to na padesátimetrových tratích znak a volný způsob. K tomu přidal ještě jednu bronzovou medaili na 100m znak, kde si osobní rekord posunul o dvavanáct vteřin. Velkým překvapením bylo druhé místo Josefa Valeše na 100m znak, který zaplaval v nejlepším osobním čase. Své první závody na padesátimetrovém bazéně se povedly i Ondřeji Kynclovi, který získal stříbrnou medaili na trati 50m motýl.

V kategorii dvanáctiletých a jedenáctiletých nenašel přemožitele Adrian Lehnert, který vyhrál na 100m motýl, 50m kraul, 100m znak a 200m polohový závod, a to v kvalitních časech. Dařilo se i Tomáši Vachulkovi, který zvítězil na 50m znak a na dvojnásobné trati skončil na druhém místě za Adrianem Lehnertem. Dominik Raboch si doplaval pro třetí místo na 200m prsa, kde si svůj čas vylepšil o třináct vteřin.

Nejsilnější zastoupení jsme měli v kategorii staršího žactva. Šimon Studnička si vyplaval vítězství na 100m a 200m prsa. Na 50m prsa postupoval z prvního místa, ale ve finále těsně skončil na druhém místě. Ve svém druhém finále na 50m znak si polepšil ze sedmého místa na šesté. Vedlo se i Tobiasovi Studentovi, který si v silné konkurenci vyplaval dvě medaile. Stříbrnou na 200m volný způsob a bronzovou na 100m motýl. Zaplaval si dvě finále. Na 50m volný způsob, kde si polepšil z osmého místa na šesté místo a na 50m motýl, kde skončil na pátém místě. Jakub Lehnert vybojoval na 200m volný způsob třetí místo a dvakrát skončil pod stupni vítězů na 100m znak a 200m polohový závod. Mezi žačkami se blýskla Barbora Šurková, která postoupila do finále na 50m volný způsob ze třetího místa a proměnila ho ve vítězství. Jako bonus si ještě vyplavala druhé místo na 200m volný způsob. Další finalistkou byla Kateřina Staňková, která ve finále na 50m znak skončila na pátém místě. Na dvojnásobné trati si doplavala pro bronz a na 200m polohový závod pro stříbro. Na 50m znak jsme měli ještě dva finalisty – Matěje Vokatého, který skončil na sedmé místě a Ondru Mikše, který skončil osmý.

V kategorii juniorů se do finále probojovala Anežka Doksanská na 50m znak. Z postupového druhého místa skončila Anežka na pátém místě. Třetí místo získala na stometrové trati. Úspěch zaznamenala i Tereza Vlasáková. Na 100m motýl si doplavala pro bronzovou medaili. Na stejné trati se stejným umístěním skončil mezi juniory Lukáš Selinger.

Mezi muži ročník 2006 a starší se do finále na 50m volný způsob probojoval Tomáš Moravec, který se z osmého místa posunul na konečné sedmé místo. Ve druhém finále na své oblíbené trati 50m prsa si vyplaval konečné páté místo. Zlatou medaili si vyplaval na 200m prsa a bronzovou na 100m znak.

Chomutovští plavci se na závodech v Ústí předvedli v dobré formě. Řada z nich si vylepšila své osobní maxima.