Devět medailistů na VC Ústí nad Labem

Mezi 28.a 30. dubnem se v plavecké hale na Klíši konal 8.ročník Velké ceny Ústí nad Labem. Chomutovská Slávie vyslala čtyřicetdevět plavců, pro které byly závody ukončením týdenního soustředění v Plzni. I přes velkou únavu si mnoho z nich vylepšilo svá dosavadní osobní maxima. 

Největší úspěch zaznamenal dvanáctiletý Adrian Lehnert, který si kromě šesti zlatých medailí připsal i překonání nejlepšího výkonu dvanáctiletého žactva ČR na 50m bazéně v disciplíně 200m motýl. Čtyři roky starý nejlepší výkon dvanáctiletého žactva ČR překonal o necelé dvě vteřiny. Na stupně vítězů se v této kategorii probojoval i Tomáš Vachulka, který na trati 200m znak obsadil druhé místo. 

Zahanbit se nenechali ani naši třináctiletý plavci, kteří plavali v kategorii s o rok staršími soupeři. Na stupně vítězů se probojoval Tobias Student, který zvítězil na trati 200m motýl, druhé místo získal na 200m polohovým způsobem a dvě třetí místa získal za 100m znak a 400m volným způsobem. Šimon Studnička si vyplaval jedno druhé místo na 100m prsa a dvě třetí místa na 400m polohovým způsobem a 50m prsa. Mezi děvčaty opět kralovala Barbora Šurková, která brala zlato za 50m volným způsobem a na 800m volným způsobem doplavala třetí. 

V kategorii 2007-2008 se probojoval na stupně vítězů Lukáš Selinger. Na svých oblíbených motýlových tratích (100m a 200m) skončil na třetích místech. Druhé místo si vyplaval v disciplíně 400m volným způsobem. Nejúspěšnější chomutovskou plavkyní byla Anežka Doksanská, která si vyplavala zlato na 200m znak a tři bronzy na 800m volným způsobem, 100m a 50m znak. Dvě druhá místa si vyplavala i Tereza Vlasáková a to na 100m a 200m motýl. 

Tomáš Moravec se jako jediný chomutovský plavec probojoval do finále na 200m prsa, které se plave na počest Iva Budínského. Ve finále obsadil sedmé místo. Tomáš zvítězil v disciplínách 400m polohovým způsobem a 200m znak. Stříbrnou medaili si vyplaval na 200m polohovým způsobem. 

V celkovém pořadí oddílů se Slávie umístila na třetím místě za Slavií VŠ Plzeň a vítěznou domácí Ústeckou akademií plaveckých sportů. 

Na základě letošních výsledků v plavecké sezóně 2022-2023 byl člen našeho klubu Lukáš Selinger nominován do reprezentačního družstva ČR mladších juniorů pro mezinárodní plavecké závody V4 Hopes, které se poplave 20. - 21. 5. 2023 v polské Gliwici. Budeme Lukášovi držet palce, ať dobře reprezentuje ČR a náš klub.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.