Neskutečné žákovské Mistrovství ČR ročníků 2011-12-13

O víkendu 17.-18.6.2023 se uskutečnila žákovská Mistrovství ČR v plavání žactva mladších v Mladé Boleslavi a starších v Plzni.

Plavci Slavie Chomutov měli na obou šampionátech početné zastoupení a to celkem 18 účastníků a v hodnocení klubů bylo naše vystoupení hodně vysoké v rámci celé ČR a už jen vyplavaná účast je velký úspěch, být mezi 30 nejlepšími plavci.

Kategorie 12letých plavala v Mladé Boleslavi a tam nás reprezentovalo 6 plavců.

Lehnert Adrian, Vachulka Tomáš, Raboch Dominik, Pecháč Damián, Gončar Daniel a Vymětal Oliver.

V této kategorii, byl jednoznačně v rámci ČR i našeho klubu nejúspěšnější Adrian Lehnert, který ve svých šesti individuálních startech byl 5x zlatý a 1x stříbrný a byl také účastníkem dvou štafet 4x50 VZ a 4x50 PZ kde spolu s Tomášem Vachulkou, Dominikem Rabochem a Damiánem Pecháčem získaly 2x stříbrnou medaili. Tímto završil zisk medailí na 8 cenných kovů.

Ostatní výsledky plavců byly na výborné úrovni, a to i v první desítce, a hlavně u všech v první půlce startovního pole. Zároveň si i na takto těžkém mistrovství plavci vyplavali spousty osobních rekordů.

V Plzni byla skupina starších žáků ročníku 2009-10, kde plavalo celkem 13 účastníků.

V kategorii 2009 to byli Lehnert Jakub a Staňková Kateřina.

Kateřina získala zaslouženě medaili na 200m znak a to bronzovou, kde konečně protrhla dobu bramborovou. Kuba byl na nejdelší trati plavané v bazénu na pěkném 7 místě. V ostatních startech to byla umístění do 10 místa a první půlky startovního pole.

Nejpočetnější skupina byla u plavců ročníku 2010 kde jich bylo celkem 11.

Student Tobias, Studnička Šimon, Šurková Barbora, Fröchlichová Michaela, Vokatý Matěj, Mikš Ondra, Ličko Pavel, Ječmenové Lukáš a Petr, Korous Matěj a Sýkora Jakub.

Absolutorium v této kategorii si zaslouží Tobias Student, který v 6 startech vyplaval samé zlaté kovy, a to v těžkých disciplínách 400 m polohový závod, 200 m motýlek, 400 m volný způsob a 1500 m volný způsob, 100 m motýlek a 200 m polohový závod, a to vše ve dvou dnech a stejně jako Adrian Lehnert v Mladé Boleslavi, byl Tobias nejlepším plavcem tohoto mistrovství. Jeho výkony zaslouží velký respekt.

Dalším top naším plavcem byl Šimon Studnička se dvěma zlatými a to na 100 a 200 m prsa kdy jasně převýšil své vrstevníky a zvítězil s velkým náskokem, a to na 100 m mu chybělo jen pár desetin na překonání nejlepšího výkonu ČR 13 žactva, další cenné kovy vyplaval na 100 m motýlek a 200 m polohový závod a vždy na druhém místě.

Mezi děvčaty byla v kraulových disciplínách jedna z nejlepších v ČR Barbora Šurková, která získala 4 medailové kovy a to na 200, 400, 800 m volným způsobem v podobě stříbra a bronzová byla na 100 m volným způsobem a jedny "brambory" na 50 m.

Někteří plavci plavali na úrovni do 10 místa což znamená velkou kvalitu a tím nejlepším byl Matěj Vokatý kdy byl pátý na 1500 m VZ, 2x sedmý na 100 a 400 VZ a osmý na 200 VZ, dalšími byli Ondra Mikš, který získal osmé místo na 100 Z a 200 PZ, Matyáš Korous devátý na 1500 VZ, Ličko Pavel desátý na 200 motýlek a Sýkora Jakub desátý na 400 PZ.

U ostatních plavců to byla umístění v první půlce startovního pole.

Padla spousta nejlepších osobních výkonů a náš klub získal historicky nejvíc medailí ze žákovských Mistrovství ČR a to celkem 21 individuálních a 2x ve štafetách.

Tímto bylo toto mistrovství nejúspěšnější v historii klubu a bude složité v příštích letech na toto navázat, ale pokud budou plavci svou výkonnost na trénincích zvyšovat i v příští sezoně 2023-24, tak se určitě může historie opakovat.

V rámci Mistrovství ČR byl vyhlášen závod žákovské plavecké všestrannosti DROP CUP, který se plaval po krajích celé ČR, kde se plavalo 100 m motýlek, znak, prsa a volný způsob a pak byl výběr mezi 400 volný způsob anebo 200 polohový závod. Každý plavec, tak plaval 5 startů a počítal se nejvyšší zisk FINA bodů za disciplíny. A ani tady se naši žáci neztratili. Zlatý byl v kategorii 12 let Adrian Lehnert a v kategorii 13let byl zlatý Tobias Student a stříbrný Šimon Studnička.

Plavci Slavie velice kvalitně reprezentovali město Chomutov v rámci celé ČR a tímto děkujeme za podporu.

Velké poděkování patří i trenérům, kteří se podíleli na jejich přípravě v průběhu jejich dosavadní plavecké kariéry a také rodičům.

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

 

 

 

 

 

 TOPlist

TJ Slávie Chomutov - Copyright © 2014. Všechna práva vyhrazena.