Padesát osm medailí z Podzimního krajského přeboru mladšího žactva

V sobotu 18. listopadu se konal v Litoměřicích Podzimní krajský přebor mladšího žactva pro Ústecký kraj. Pro desetileté a jedenáctileté plavce je to kvalifikační závod na Pohár České republiky. Pro devítileté a mladší plavce je to vrchol sezóny. Třicet tři chomutovských plavců bojovalo o nejlepší umístění a o to stát se krajským přeborníkem. Jedenácti plavcům se to podařilo. Celkem plavci ze Slavie získali 20 titulů krajského přeborníka, 21 druhých míst a 17 třetích míst.

Mezi osmiletými plavci si nejlépe vedl Mikuláš Douša, který získal dvě druhá místa na 100 m znak a 50 m motýl a dvě třetí místa na 100 m kraul a 100 m polohový závod. Na stupně vítězů se podařilo dosáhnout i Adéle Schnitterové, která obsadila v prsových disciplínách 50 m a 100 m shodně druhé místo.

Výbornými výsledky završili sezónu i devítiletí plavci. Dvěma tituly krajského přeborníka se může pyšnit Josef Valeš a to na 50 m kraul a motýl. Na 100 m kraul a polohový závod skončil na druhém místě. Ve znakových disciplínách bodoval Jan Kundrát, který na 50 m bral stříbro a na 100 m bronz.  Dvojnásobnou krajskou přebornici máme i mezi děvčaty, a to Ellu Růžkovou. Na 50 m a 100 m kraul byla neporažená, na 50 m motýl byla stříbrná a na 100 m polohově bronzová. Další krajskou přebornicí se stala na trati 100 m polohově Alice Kostolná. Na kraulových tratích 50 m a 100 m brala stříbrnou příčku. Ve znakařských disciplínách 50 m a 100 m se stala krajskou přebornicí Tereza Meinlová, která si výrazně vylepšila osobní rekordy. Emma Federselová obhájila stříbrnou příčku z Jarního krajského přeboru na 100 m znak.

Nejvíce krajských titulů vyplavali desetiletí chlapci. Čtyřmi tituly a to na 50 m, 100 m a 200 m kraul a na 50 m znak se blýskl Ondřej Kyncl. K tomuto výbornému výsledku přidal ještě jednu stříbrnou medaili na trati 100 m motýl. Trojnásobným krajským přeborníkem se stal Jáchym Křeček. V disciplínách 50 m a 100 m motýl a 100 m znak. Dvěma druhými místy na 50 m znak a 100 m kraul a jedním třetím místem na 100 m polohově si zkompletoval sbírku medailí. V těžké konkurenci si Vojtěch Rybář doplaval pro jeden titul krajského přeborníka to v disciplíně 100 m polohově. K tomu přidal dvě stříbrné medaile na 100 m znak a 200 m kraul a dvě bronzové medaile na 50 m a 100 m motýl. Jednu bronzovou medaili za 200 m kraul si ze závodů odvezl Filip Kopta.

Jedenáctiletá Jana Legnerová zvítězila a získala titul krajské přebornice na nejdelší trati těchto závodů a to 400 m volným způsobem. V disciplínách 100 m polohově a 200 m kraul dohmátla na druhém místě a dvě třetí místa získala za 100 m kraul a 200 m polohově. Krajskou přebornicí v prsových disciplínách 100 m a 200 m se stala Josefína Valešová, druhé místo si vyplavala na 400 m volným způsobem a bronz na 200 m znak. Jeden titul krajské přebornice získala Veronika Košatová, která zvítězila na 100 m znak, k tomu vyplavala bronzovou medaili na 200 m volným způsobem. Na stupně vítězů se probojovala i Valerie Jaklová, která si vyplavala bronzovou medaili na 100 m znak. Zahanbit se nenechali ani chlapci. Tomáš Masopust získal titul krajského přeborníka na 400 m volným způsobem. Do své sbírky, kterou zkompletoval, přidal druhé místo na 200 m prsa a třetí místo na 200 m kraul. Jeho plavecký kolega Matouš Douša si z Litoměřic odvezl dvě bronzové medaile za 200 m znak a prsa.

Plavci Slávie se představili i ve štafetových závodech. Smíšená štafeta B na 4X50 m volným způsobem ve složení Nela Zaspalová, Jáchym Křeček, Valerie Jaklová a Vojtěch Rybář brala bronz. Smíšená štafeta A na 4X50 m polohovým způsobem ve složení Veronika Košatová, Josefína Valešová, Jáchym Křeček a Ondřej Kyncl skončili na druhém místě.

Nyní čekají naše desetileté a jedenáctileté plavce Poháry České republiky. Pro desetileté v České Lípě a jedenáctileté v Domažlicích.