Dvanáct individuálních medailí ze Zimního MČR třináctiletého žactva

O víkendu 9. - 10. prosince se třináctiletí plavci představili na Zimním MČR v Jihlavě. Slavii reprezentovalo jedenáct plavců. V tomto ročníku se sešli opravdu výborní plavci, kteří se dokázali nominovat na toto mistrovství. Celkem devět chlapců (Lukáš Ječmen, Petr Ječmen, Matyáš Korous, Pavel Ličko, Ondřej Mikš, Tobias Student, Šimon Studnička, Jakub Sýkora a Matěj Vokatý) a dvě dívky (Michaela Fröhlichová a Barbora Šurková).

Jako jediný oddíl jsme dokázali postavit dvě chlapecké štafety. Zásluhou dvou plavců, Slavie získala neuvěřitelných dvanáct individuálních medailí.

Nejúspěšnějším plavcem byl Šimon Studnička, který se stal trojnásobným mistrem ČR. Na 200 m motýl časem 2:21,07, na 200 m polohově časem 2:18,29, který je zároveň novým oddílovým rekordem, a na své nejoblíbenější trati 200 m prsa časem 2:32,33. Další dvě stříbrné medaile získal na polovičních tratích. Na 100 m prsa časem 1:08,22 a na 100 m motýl časem 1:02,51. Bronzovou medaili si vyplaval v disciplíně 400 m polohově časem 5:04,93. V této jedné z nejtěžších disciplín kraloval a stal se mistrem ČR Tobias Student, který s velkým náskokem zvítězil v čase 4:52,08. Tobias dále získal tři stříbrné medaile a to na 200 m motýl časem 2:21,23, na 200 m polohově časem 2:19,73 a na 1500 m volným způsobem časem 16:55,08. K tomu přidal ještě dvě bronzové příčky a to na 400 m kraul ve velmi kvalitním čase 4:18,90, a tím vyplaval nový oddílový rekord, a na 200 m znak časem 2:18,27. Oba plavci dosáhli výborných výsledků, co start to medaile. Gratulujeme!

Těsně pod stupni vítězů a velkým překvapením bylo čtvrté místo Ondřeje Mikše na trati 400 m polohově časem 5:15,64. Ondřej se zlepšil o deset vteřin. Na 1500 m kraul skončil na krásném šestém místě časem 18:38,67. Dalším nečekaným výsledkem bylo páté místo Lukáše Ječmena na 100 m prsa v čase 1:16,68. Lukáš se posunul z osmnáctého přihlášeného času na konečné páté místo. A na 200 m prsa časem 2:45,73 skončil na sedmé příčce. Čtyřikrát se do první desítky zapsal Matěj Vokatý. Na 1500 m kraul skončil na skvělé páté příčce časem 18:30,32 a o 13 vteřin si vylepšil svůj doposud zaplavaný nejlepší čas. Třikrát skončil v kraulových disciplínách 200 m, 400 m a 50 m na sedmém místě. Desátou příčku obsadil na 100 m kraul. Nejlepším umístěním Pavla Lička bylo sedmé místo na 200 m motýl časem 2:35,16. Jako poslední plavec se do top desátého místa umístil Matyáš Korous, který na 200 m prsa obsadil devátou příčku.

Třešničkou na dortu se staly štafety našeho týmu.

Chlapci štafety „A“ ve složení Ondřej Mikš, Tobias Student, Šimon Studnička a Matěj Vokatý v disciplíně 4x50 m polohově zvítězili v nejlepším čase třináctiletého žactva a to 1:59,29. A ve stejném složení na 4x50 m kraul opět zvítězili a znovu přepsali tabulky nejlepších výkonů třináctiletého žactva časem 1:47,86.

Chlapci štafety „B“ ve složení na 4x50 m polohově Pavel Ličko, Jakub Sýkora, Lukáš Ječmen a Matyáš Korous si doplavali pro čtvrté místo. A na 4x50 m kraul v obdobném složení, kde Jakuba Sýkoru nahradil Petr Ječmen si štafeta doplavala znovu pro bramborovou medaili.

Mix štafeta na 4x50 m polohově ve složení Michaela Fröhlichová, Šimon Studnička, Tobias Student a Barbora Šurková skončila o sedmnáct setin na druhém místě. V kraulové Mix štafetě nahradil Matěj Vokatý Šimona Studničku a v této sestavě si štafeta doplavala pro čtvrté místo.

Toto mistrovství bylo pro Slavii velmi úspěšné, plavci si vytvořili mnoho osobních rekordů a trenéři na ně byli náležitě pyšní.

Nyní čeká Tobiase a Šimona mistrovství ČR dorostu a dospělých v Plzni.